Anasayfa GÜNDEM

Giresun’da evine gitmek için işten çıktıktan sonra 1 aydır kendisinden haber alınamayan kadın Kastamonu’da ölü olarak bulundu.

Edinilen bilgilere göre, Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde memur olarak çalışan Nebahat Çakmak (48) kayboluşunun üzerinden bir ay geçtikten sonra Kocaeli Çayırova’da izine rastlandı.

KOCAELİ’DE İZİNE RASTLANDI

Çakmak’ın, Çayırova’ya evlenmek için kaçan kız kardeşi S.O. ile görüşmeye gittiği tespit edildi. Nebahat Çakmak, geri dönmeye ikna edemediği kız kardeşi ile tartıştı. Aralarında çıkan tartışma üzerine kız kardeşinin komşusu P.M. isimli kadın yakınlık göstererek Nebahat Çakmak’ı kendi evine davet etti. Çakmak, “Gecenin bu saatinde gidemezsin gel bizde kal, sabah gidersin” diyen P.M.’nin evinde misafir kaldı. Ertesi gün P.M., Çakmak ile birlikte otobüs bileti almak üzere otogara gitti. Çakmak biletini kredi kartı ile aldığında tuşladığı şifreyi görerek ezberleyen P.M., otobüs kalkana kadar çok vakit olduğunu söyleyerek,

Nebahat Çakmak’ı tekrar evine davet etti. Tekrar otobüse binip yola çıktığı sırada kredi kartlarının olmadığını fark etmesi üzerine Çakmak bankayı arayarak kartını iptal ettirmek için aramasından sonra P.M’nin kredi kartıyla altın alıp, aldığı altınları da bir başka kuyumcuda bozdurduğu kamera kayıtlarıyla ortaya çıktı.

P.M’nin gözaltına alınarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasının ardından ortadan kaybolan Nebahat Çakmak’ın Kastamonu’da ölü olarak bulundu. Olayla ilgili ise P.M ve V.D isimli iki kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Kadının cesedi ise yapılan incelemelerin ardından otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

(İHA)
Benzer Haberler

Henüz Yorum Yapılmamış

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu:


TEKNOLOJİ

0 3220

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı 27 Mart'tan bugüne kapalı olan video paylaşım sitesi Youtube'a erişime engellemesi kararını internet sitesinden kaldırdı.