CHP'den operasyona ilk yorum: Sadece Cerablus'ta değil...

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, gündeme dair konuları değerlendirdi. Cerablus'ta yürütülen operasyonla ilgili Böke, "Sadece Cerablus'da değil, kendi topraklarımız içerisinde de IŞİD'le mücadele edin" ifadesini kullandı.

CHP'nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Fırat Kalkanı harekatını değerlendirdi. Böke, "Kendi insanlarımızı kendi sınırlarımız içerisinde bu örgüte karşı koruyamıyoruz. Hükümet de, topyekun mücadeleyi ortaya koymuş değil. Bir kez daha açık bir çağrıda bulunuyoruz, sadece Cerablus'da değil kendi topraklarımızda da mücadeleye davet ediyoruz. Mezhepçi dış politikanın kanımızla canımızla ödeyeceğimiz bir maliyet yaratacağı konusunda keşke haklı çıkmasaydık" dedi.

CHP MYK toplantısının ara verdiği sırada konuşan parti sözcüsü Selin Sayek Böke'nin açıklamasından satır başları şöyle:

"IŞİD BİR CANAVAR"

"IŞİD, bölge ve Türkiye için en önemli tehdit olmaya devam ediyor. IŞİD bir canavar. Bu canavarla içeride ve dışarıda mücadele konusunda maalesef geç kalındı. Hükümeti sadece Cerablus'ta değil, kendi topraklarımızda da IŞİD'le samimi bir mücadeleye davet ediyoruz.

"IŞİD PİKNİK DÜZENLİYOR, DERGİ BASIYOR"

Hükümet, IŞİD ismiyle kurulan terör örgütünün ismini dahi telaffuz edemiyor. 70 ilden IŞİD'e katılımına göz yumuyor. Takip etmiyorlar veya takip edilenlerle stratejik mücadele yürütmüyorlar. İstanbul'un göbeğinde IŞİD piknik düzenliyor, dergi basıyor. Ve bu dergide farklı STK'ları ve bu STK'ların mensuplarını hedef gösteriyor. Gazeteciler, sanatçılar tutuklanırken IŞİD mensupları serbest bırakılıyor. Biz kendi evraklarımızı, askerlerimizi Suriye'ye, IŞİD'le mücadele girdabına sokmak zorunda kalıyoruz."

"İNSANLARIMIZI KORUYAMIYORUZ"

Kendi insanlarımızı kendi sınırlarımız içerisinde bu örgüte karşı koruyamıyoruz. Hükümet de, topyekun mücadeleyi ortaya koymuş değil. Bir kez daha açık bir çağrıda bulunuyoruz, sadece Cerablus'da değil kendi topraklarımızda da mücadeleye davet ediyoruz. Mezhepçi dış politikanın kanımızla canımızla ödeyeceğimiz bir maliyet yaratacağı konusunda keşke haklı çıkmasaydık. Keşke Türkiye halkı bedel ödemeseydi. Eğer yitip giden evlatlarımızın bir kıymeti varsa uyarılarımızı ciddiye alıp, derhal samimiyetle gerekli tüm adımları atmalılar."

"CHP'NİN HAZIRLADIĞI RAPORLAR VAR"

Bir anımsatma yapma ihtiyacımız var. Unutmayın ki Adıyaman ve Suruç'ta CHP'nin hazırladığı raporlar vardı, Ankara Gar patlaması öncesinde bu patlamaya dair uyarılar vardı."

TSK, Suriye'ye Askeri Harekat Başlattı! IŞİD'e Bomba Yağıyor
Operasyonun Adı: Fırat Kalkanı
Karkamış'a Havan Mermisi Düştü
Operasyonu 1 Numara Yönetiyor! 93 Hedef Vuruldu
Türkiye'nin Cerablus Harekatı İçin ABD'den İlk Açıklama
TSK'dan IŞİD'e Operasyon! Peki Neden Cerablus?
Cerablus'a Düzenlenen Askeri Harekatta Bordo Bereliler Suriye'de
Suriye Harekatının Kilit Noktası: Mayınlar
Türk F-16'lar da IŞİD'i Vuruyor! Hava Harekatından İlk Görüntüler
TSK'dan Şafak Vakti IŞİD'e Operasyon! Bölge Teröristlerden Temizlenecek
TSK'nın Cerablus Operasyonundan İlk Kareler Geldi
Türkiye, Suriye Operasyonunu Başbakanlık'tan Gelen Mesajla Öğrendi
Suriye Operasyonu Dünya Medyasında

TSK'DAN SURİYE'YE ASKERİ OPERASYON HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN
PAYLAŞ