Dünyaya Musul mesajı: Operasyonda da, masada da olacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musul operasyonuyla ilgili "Türkiye'nin olmadığı bir operasyonda doğabilecek neticelerden biz sorumlu değiliz. Operasyonda da masada da olacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Musul operasyonuyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Erdoğan, "Muhataplarımıza söyledik, Türkiye'nin olmadığı bir operasyondan doğacak sonuçlardan biz sorumlu değiliz. Biz operasyonda olacağız, masada da olacağız. Bunun dışında kalmamız mümkün değil." dedi.

"BURADA BİZİM İÇİN BİR TARİH YATIYOR"

Erdoğan'ın açıklaması şöyle: "İşte şimdi Musul'a operasyonlar başladı. Kendilerine söyledik. Şu anda Genelkurmay Başkanım Amerika'da. Muhatabıyla görüşmelerini yaptı. Bir saat kadar önce tekrar kendisiyle Amerika'dan görüştük ve ne gibi adımlar atıyoruz, bunları konuştuk ve kendilerine aynısını söyledik. Bakın, Türkiye'nin olmadığı bir operasyondan kusura bakmayın doğabilecek neticelerden biz sorumlu değiliz. Biz operasyonda da olacağız, masada da olacağız. Bunun dışında kalmamız mümkün değil. Çünkü burada bizim için bir tarih yatıyor."

"KİMSE BAŞİKA'DAN ÇIKMAMIZI BEKLEMESİN"

Erdoğan, "Kimse bizden Başika'dan çıkmamızı beklemesin. Biz Başika'dayız. IŞİD'e her türlü operasyonu yapmaya devam edeceğiz." diyerek Başika'yla ilgili de noktayı koydu.

Musul Operasyonu Başladı! 8 Köy IŞİD'den Geri Alındı
Musul Operasyonundaki ABD Askerleri Görüntülendi

Musul Operasyonu Başladı! 3 Koldan İlerliyorlar
Irak Başbakanı İbadi: Ne Musul'da, Ne de Irak'ın Başka Yerinde IŞİD Kalmayacak

Türk Askerinin Eğittiği Ninova Muhafızları da Musul Operasyonuna Katıldı
ABD'den Musul Operasyonu ve Dabık Mesajı: Türkiye'ye Teşekkür Ederiz
Operasyona 36 Ülkeden 30 Bin Kişi Katılıyor! 3 Bin PKK'lı Musul'da

PAYLAŞ