İstiklal Marşı'nda ortalığı karıştırmıştı, ilk açıklama geldi

İstiklal Marşı'nda sakız çiğnediği için taraftarların tepkisini çeken Emre Mor, "İncittiğim herkesten özür diliyorum. Heyecandan sakızımı çıkarmayı unuttum." dedi.

Çarşamba akşamı Rusya ile oynanan hazırlık maçında sahanın en iyisi olan Emre Mor, milli marş sırasında çiğnediği sakızla da en çok eleştirilen isim oldu. Milli marşımızın çalındığı esnada sakız çiğneyen yıldız oyuncu özellikle de sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük bir eleştiriye maruz kaldı.

"HEYECANDAN SAKIZIMI ÇIKARMAYI UNUTTUM"

Dortmund forması giyen milli oyuncu sakız olayıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Hürriyet'in haberine göre; Emre Mor, "Milli marşımız sırasında heyecanımdan dolayı sakızımı çıkarmayı unuttum. Heyecanlı olduğum maçlardan önce her zaman sakız çiğnerim. İncittiğim herkesten bu konuda özür diliyorum. Ben bu ülkenin bir ferdiyim ve sahada da formam için sonuna kadar savaş veriyorum. Öğrenmem gereken çok şey olduğunun da farkındayım. Pek çok şeye de yeni yeni adapte oluyorum. Benim için önemli olan hatalarımdan ders çıkarmak" diye konuştu.

"TÜRK OLMAMAKLA SUÇLANDIĞIMI GÖRDÜM"

Kendisine yöneltilen eleştirilere her zaman açık olduğunu da belirten Emre Mor, "Eleştiri insanları olgunlaştırır. Ancak okuduğum bazı şeyler beni gerçekten incitti. Türk olmamakla suçlandığımı gördüm. Ben Türküm ve her zaman da Türk kalacağım. Farklı düşünseydim bugün Türkiye'yi değil Danimarka'yı tercih ederdim" dedi.

PAYLAŞ