Şehidin vasiyetiydi, belediye ikiletmedi! Gözyaşları sel oldu

Lice'de şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Arda Şen'in 'Eğer şehit olursam, 3 gün evimin önünde mehter çalsın' vasiyeti, Pınarbaşı Belediyesi tarafından yerine getirildi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'lı teröristlerle girdikleri çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Arda Şen'in 'Eğer şehit olursam, 3 gün evimin önünde mehter çalsın' vasiyeti, Pınarbaşı Belediyesi tarafından yerine getirildi.

PINARBAŞI BELEDİYESİ ŞEHİDİN VASİYETİNİ YERİNE GETİRDİ

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'lı teröristlerle girdikleri çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Arda Şen'in 'Eğer şehit olursam, 3 gün evimin önünde mehter çalsın' diye söylediği vasiyeti ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine harekete geçen Pınarbaşı Belediyesi, şehit Jandarma Uzman Çavuş Arda Şen'in Pınarbaşı ilçesine bağlı Malak Mahallesinde bulunan baba evinin önüne mehteran takımı getirdi. Mehteran takımı çeşitli marşları çalarken, duygulu anlar yaşandı. Şehidin annesi Fatma Şen gözyaşlarını tutamadı. Oğlunun fotoğrafına sarılarak gözyaşı döken anne Şen, çevredekileri de gözyaşlarına boğdu.

NİŞANLISI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Şehidin nişanlısı Münevver Altınoluk, yakınlarından destek alarak ayakta durabildi. Mehteran takımının marşları söylemeye başlamasıyla gözyaşlarına boğulan Altınoluğu'nu yanındakiler teselli etti. Bu sırada ağabeyinin fotoğrafını alarak mehteran takımının karşısında duran Ömer Şen de, marşa eşlik etti.

ŞEHİDİN BABASI: BOYUN EĞMEYİZ

Şehidin babası Hayrettin Şen, "Sözün bittiği yer. Vatanımız ve milletimiz sağ olsun. Benim başka diyeceğim bir şey yok. Bizler bu pisliklerin kimler olduğunu biliyoruz. Bir avuç pislik bizim ayağımızın altına pislik dahi süremezler. Onların arkasında olan güçleri de biliyoruz. Dünya birleşse Türkiye Cumhuriyeti ile baş edemezler. Kesinlikle boyun eğmeyiz" dedi.

"CİĞERİM YANIYOR"

Şehidin annesi Fatma Şen ise vasiyetin yerine geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyerek, "Hiçbir şey düşünemiyorum. Benim ciğerim yanıyor. Allah kalanlara ömür versin. Allah devletimize de zeval vermesin. Allah verdi, Allah aldı. Bir şey yapamam. Vasiyeti yerine getirsin diye kardeşine vermişti. Allah razı olsun devletimiz yerine getirdi" ifadelerini kullandı.

"KARDEŞİM ASKER DOĞDU, ASKER ÖLDÜ"

Şehidin ağabeyi Şamil Şen de, "Vasiyetini halamın oğluna söylemişti. Her zaman İstanbul'a geldiğinde 'Ağabey ve halaoğlu eğer ben şehit olursam, çatışmada ölürsem benim için 3 gün boyunca mehter marşı çalın' demişti. Bizde bunu yerine getirmeye çalıştık. Belediye başkanımız Dursun Ataş bey üzerine giderek yerine getirdi. Vatan sağ olsun diyoruz. Benim kardeşim şehit oldu. Söylenecek fazla söz yok. Kardeşim asker doğdu, asker öldü" diye konuştu.

"BURASI ÇERKES KÖYÜDÜR, EVLATLARINI BU VATANA ŞEHİT VERDİLER"

Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş ise şehidin vasiyetinin yerine getirilmesinin kendileri için büyük bir onur olduğunu belirtti. Ataş, şunları söyledi:

"Bu vatanı bize bırakmak için canlarını seve seve veren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu memlekette bin yıldır yaşıyoruz. Burası da Çerkes köyüdür. Evlatlarını bu vatana şehit verdiler. Arda bundan sonra ne kadar bu ailenin çocuğuysa bu vatanın ve bizimde çocuğumuzdur. Bunun arzusunu yerine getirmek bizim için büyük bir onurdur. Bugün burada onun için toplandık. İnşallah 3 gün burada mehteran takımına çaldıracağız. Onun ruhu şad olsun."

PAYLAŞ