Uyanık Kartal! Başkan Orman yine yaptı yapacağını

Beşiktaş, Caner Erkin ve Vincent Aboubakar'ın bonservislerini alırsa zam yapılmayacak ve Caner'e 3 yıl boyunca yılda 1 milyon 750 bin Euro, Aboubakar'a ise 4 sezon için yıllık 3.3 milyon Euro ödenecek.

Transfer dönemini akıllıca hamlelerle tamamlayıp kadroya önemli isimleri dahil eden Beşiktaş yönetiminin çok iyi bir işe daha imza attığı ortaya çıktı.

Siyah-Beyazlı kurmaylar, satın alma opsiyonu ile kiraladığı Caner Erkin ve Vincent Aboubakar ile gelecek sezonlarda da devam edeceklerini öngörerek sözleşme imzaladı.

CANER 3, ABOUBAKAR 4 YILLIK

Başkan Fikret Orman, İnter'den 1 milyon Euro'ya satın alma bedeli ile 1 yıllık kiralanan Caner ile 3 sezon, 10 milyon Euro'ya satın alma opsiyonu ile 2 yıllığına kiralanan Aboubakar ile de 4 yıllık sözleşme imzalayıp bu mukaveleleri kulübün kasasına koydu...

CANER'İN BONSERVİSİ 1, ABOUBAKAR'INKİ 10 MİLYON EURO

Bu sözleşmelerdeki en önemli detay ise başkan Fikret Orman ve kurmaylarının uyanıklığını bir kez daha ortaya çıkardı. Öyle ki Siyah-Beyazlılar, bu sezon anlaştıkları fiyat üzerinden iki futbolcuyla diğer sezonlar için anlaşma yaptı.

Yani, bu sezon 1 milyon 750 bin Euro kazanan Caner, Beşiktaş'ın İnter'e 1 milyon Euro verip bonservisini alması halinde önümüzdeki 3 sezon daha aynı paraya oynayacak ve yeni sözleşme talep edemeyecek.

Ayın şey Aboubakar için de geçerli. Eğer Kartal, 10 milyon Euro verip Kamerunlu golcünün bonservisini Porto'dan alırsa şimdiden 4 sezonluk imza atan Aboubakar da 3.3 milyon Euro'ya oynamaya devam edecek.

(Habertürk)

PAYLAŞ