1 tonluk 'Dadaş' alıcısını bekliyor

Bursa'da Panayır Kurban Pazarı'na, Erzurum'dan getirilen 1 ton ağırlığındaki 'Dadaş' ilgi odağı oldu. 18 bin lira fiyat biçilen boğanın henüz alıcısı çıkmadı.

Bursa'da Panayır Kurban Pazarı'na, Erzurum'dan getirilen 1 ton ağırlığındaki 'Dadaş' adlı boğa, 18 bin liradan satışa sunuldu. Gelenlerin ilgi gösterdiği boğanın henüz alıcısı çıkmadı.

'DADAŞ' İLGİ ODAĞI OLDU

Bursa'nın Merkez Osmangazi İlçesi Panayır Mahallesi'nde kurulan Hayvan Pazarı'nda, büyükbaş kurbanlık olarak satışa sunulan 1 ton ağırlığındaki 'Dadaş' adlı 4 yaşındaki boğa, ilgi odağı oldu. 18 bin liraya satılan boğaya bakan çok ama henüz alan yok.

15 KİLO YEM YEDİRİYOR

Erzurum'un Eşkale ilçesinden Bursa'ya, Kurban Bayramı'nda satış yapmak için 24 büyükbaş hayvan getirdğini belirten 68 yaşındaki İlhami Gönül, 'Dadaş'a günde 15 kilo yem ve arpa yedirdiğini söyledi.

"FİYATI EL YAKIYOR"

Gönül, "Kurbanlık büyükbaş hayvanların arasında en ağırı 1080 kilo ile 'Dadaş'. Organik yem ile beslediğim bu hayvanı 18 bin liradan satmayı düşünüyorum. Hayvanın kilosu fazla olduğu için fiyatı doğal olarak el yakıyor. Şu anda alıcısı çıkmayan 'Dadaş'ı önümüzdeki günlerde satacağını düşünüyorum" dedi.

PİYASA 2 BİN 500'DEN BAŞLIYOR

Bursa'daki hayvan pazarlarından küçakbaş hayvanlar 700, büyükbaşların ise 2 bin 500 lira civarından başlayan fiyatlarla satılıyor.

PAYLAŞ