11 bebek yanarak öldü! Bakan canlı yayında istifa mektubunu imzaladı

Irak'ta bir hastanede çıkan yangında 11 bebeğin yanarak ölmesi nedeniyle Irak Sağlık Bakanı Adile Hemud, canlı yayında istifa mektubunu imzaladı.

Irak Sağlık Bakanı Adile Hemud, Bağdat'taki bir hastanede çıkan yangın sonucu 11 bebeğin hayatını kaybetmesinin ardından katıldığı bir televizyon programında istifa mektubunu imzaladı.

"İHMAL İSPATE EDİLİRSE ŞİMDİDEN İSTİFA EDİYORUM"

Hemud, canlı yayında yaptığı açıklamada, "Bakanlığımızın herhangi bir biriminde gerekli hastanelere hizmetlerin sunulması ve son yangın olayında ihmali olduğu ispat edilirse şimdiden istifa ediyorum." dedi.

MEKTUBU BAŞBAKANA SUNACAK

Daha önceden hazırladığı istifa mektubunu imzalayan Hemud, bakanlığının ihmali tespit edilirse mektubu Irak Başbakanı Haydar el İbadi'ye sunacağını söyledi.

İNCELEME BAŞLATILDI

Öte yandan Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Ahmed el Redini, yaptığı açıklamada, "Bakanlık Genel Teftiş Ofisi, Yermuk Hastanesinde çıkan yangının araştırılması ve ihmali bulunan sorumluların tespit edilmesi için inceleme başlattı." dedi.

SONUÇ KAMUOYUYLA PAYLAŞILACAK

İncelemenin sonucunu kamuoyuyla paylaşacaklarını dile getiren Redini, sorumlulara gerekli cezaların verileceğini kaydetti.Bağdat'ta dün Yermuk Hastanesinin doğum ünitesinde çıkan yangında 11 bebek hayatını kaybetmiş, 10'u yaralanmıştı.

PAYLAŞ