13 asker ile 39 polis yeniden gözaltında

Sakarya'da FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan 13 astsubay ve 39 polis, kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu yeniden gözaltına alındı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önce gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 13 astsubay ve 39 polis memuru 15 Temmuz darbe girişimi gecesi kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu yeniden gözaltına alındı.

GÖRÜNTÜLER İNCELENDİ, DARBE GİRİŞİMİNE KARIŞTIKLARI TESPİT EDİLDİSakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ Terör Örgütü'nün darbe girişimine yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında daha önce gözaltına alınarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılan darbecilere yönelik 15 Temmuz Darbe girişimi gecesi çekilen görüntü ve fotoğrafların incelenmesi ardından darbe girişimine karıştıkları tespit edildi.

YENİDEN YAKALANDILAR

Bunun üzerine 1'inci Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı Kocaeli Seymen Kışlası'nda görevli oldukları öğrenilen daha önce Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan ve savcılık tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 13 asker, Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı terörle mücadele polislerinin güvenlik kamerası incelemesinden sonra darbeye destek verdikleri ortaya çıkınca yeniden yakalandıkları belirtildi.

TANKLARLA ADAPAZARI'NA GELMEK İSTERKEN DURDURULDULAR

İnceledikleri güvenlik kemarası görüntülerinde askerlerin bir bölümünün tanklarla Adapazarı'na gelmek isterken durduruldukları, bir bölümünün de valiliği işgal sonrasında destek amaçlı olarak geldiklerini ancak halkın karşılık verince geri çekilerek daha sonra şehir merkezindeki kışlaya hareket ettikleri belirtildi.

Gözaltına alınan astsubaylar arasında darbe girişimi gecesi valilik önünde 2 gazeteciye şiddet uygulayıp tüfekle tehdit eden bir astsubay da bulunuyor.Adliyeye sevk edilen 13 asker ve Sakarya merkezi ile ilçelerde görev yapan 39 polis bugün hakim karşısına çıkarılacak.

PAYLAŞ