142 gün oldu, tek iz yok! Babasından yürek yakan sözler

Konya'da evlerinin önünde oynarken kaybolan 6 yaşındaki Yasin Şahin'den 142 gündür haber alınamaıyor. Baba Yavuz Şahin, "Yakışıklı oğlumun saçlarını sevmeyi özledim." dedi.

Konya'nın Akören ilçesinde evlerinin önünde oynarken kaybolan 6 yaşındaki Yasin Şahin'den 142 gündür haber alınamıyor.

EVİNİN ÖNÜNDE OYNARKEN KAYBOLDU

Akören ilçesine bağlı, eskiden köy olan Belkuyu Mahallesi'nde oturan 4 çocuklu Ümmü-Yavuz Şahin çiftinin 4 çocuğundan, Belkuyu Anaokulu öğrencisi Yasin, geçen 4 Nisan günü okuldan geldikten sonra evlerinin önünde oynarken kayboldu.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM ETTİ

Aynı gün, Yasin'in bulunması için başlatılan arama çalışmaları Jandarma, AFAD ve köylüler tarafından aralıksız devam etti.

HER YERDE ADIM ADIM ARANDI

Çalışmalar kapsamında, başta evin çevresi olmak üzere, havadan askeri helikopter ve AFAD'ın insansız hava aracılığıyla, karadan arama ekipleri tarafından su kuyuları, foseptikler, sarnıçlar, mağaralar, ağaç ve çalılıkların dipleri tek tek kontrol edildi.

MERSİN'DEN DALGIÇ EKİBİ GELDİ

Mahalle yakınındaki Çarşamba Çayı ve çayın aktığı Apa Gölü girişi Mersin'den gelen dalgıç polisler tarafından sonar cihazlarıyla arandı. Ancak Yasin'in izine rastlanmadı.

28 NİSAN GÜNÜ ÇALIŞMALAR SONA ERDİ

80 kilometrelik alanda yapılan arama çalışmalarının sonuçsuz kalması üzerine Akören Kaymakamlığı tarafından geçen 28 Nisan günü arama çalışmaları sonlandırıldı.

"OĞLUMUN SAÇLARINI SEVMEYİ ÖZLEDİM"

142 gündür oğlundan hiçbir iz bulanamadığını belirten Yavuz Şahin, "Oğlumun kaybolalı 142 gün oldu. Hiçbir iz yok. Öldü mü, kaldı mı bilmiyoruz. Uzun zamandır kapımızı çalan da yok. Oğlumu arama çalışmaları devam ediyor mu bilmiyorum. Bana bir yol göstersinler, oğlumu ben arayayım. Elimiz kolumuz bağlı ne yapacağız, nasıl yapacağız bilmiyoruz. Karagözlü yakışıklı oğlumun saçlarının sevmeyi özledim" dedi.

PAYLAŞ