207 kişi kapı dışarı edildi

FETÖ soruşturması kapsamında yapılan operasyonda Spor Bakanlığı'ndan 69, Spor Genel Müdürlüğü'nden ise 138 kişinin ilişkileri kesildi.

Sporda FETÖ operasyonu tüm hızıyla sürüyor… FETÖ soruşturması sonucu Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı çeşitli kurumlardan toplam 320 kişinin bakanlıkla ilişkileri kesildi. Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü'nden 113, Spor Bakanlığı'ndan 69 ve Spor Genel Müdürlüğü'nden ise 138 kişi olmak üzere toplam 320 kişinin bakanlıkla ilişkileri kesilirken bu isimlerden 3'ünün Spor Bakanlığı müşaviri, 5'inin Spor Genel Müdürlüğü müfettişi olması dikkat çekti. Sakarya ve Ankara'dan 2 ilçe spor müdürü ve 1 kişi de Spor Federasyonu'nun genel sekreterliği görevlerinden uzaklaştırıldı.

SAHTE RAPORLARLA CEZA!

Spor Genel Müdürlüğü müfettiş kadrosunda yer alan ve bugüne kadar birçok isme sportif ceza verdiren müfettişler; Salman Malkoç, Kenan Utuş, Gökmen Güven, Ayhan Çalışkan ve İbrahim Buran'ın görevinden alınması yeni bir tartışma başlatacak gibi gözüküyor. FETÖ terör örgütü bağlantısı nedeniyle görevlerinden ihraç edilen bu müfettişlerin ceza verdiği isimlerin, mağdur durumda oldukları ve haksız yere cezalandırıldıkları gerekçesi ile dava açacakları öğrenildi. Öte yandan Spor Bakanlığı tüm federasyonlardan yönetici ve çalışanların bilgilerini istedi. Çalışanlar ve yönetim kurullarında görev yapanların, TC numaraları, açık adresleri, ev ve cep telefon numaraları güncellendi.

FEDERASYONLARDAN SADECE BİR İSİM VAR

58 federasyonda görevden alındığı bildirilen kişilerden listede sadece bir genel sekreter yer aldı. 15 kişiden oluşan federasyonların yönetimi ve 5 ayrı kurullarında ise toplam 25 kişi görev yapıyor. Bu sayılar toplandığında ise 58 federasyon yönetimi 870 kişi, 5 ayrı kurullarda ise bin 450 ve toplamda iki bin 320 kişi görev yapmış oluyor.

Kaynak: Sabah

PAYLAŞ