24 saatte 20 köy IŞİD'den geri alındı

Irak Ordusu, Musul'u kurtarma operasyonu kapsamında ilk 24 saatte 20 köyü terör örgütü IŞİD'den temizledi.

Irak Ordusu, Musul'u kurtarma operasyonu kapsamında ilk 24 saatte 20 köyün terör örgütü IŞİD'den temizlendiğini duyurdu.

24 SAATTE 20 KÖY IŞİD'DEN TEMİZLENDİMusul'u IŞİD'den temizleme operasyonu kapsamında Irak Ordusu ve Peşmerge güçleri ilerleyişini sürdürürken, kente bağlı köylerde askeri birlikler ile IŞİD militanları arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Irak ordusu bugün yaptığı açıklama ile askeri birliklerin Musul'a yaklaştığını duyurarak, uluslararası harekatla desteklenen operasyonun ilk 24 saatinde 20 köyün terör örgütü IŞİD'den temizlendiğini duyurdu.

KOALİSYON UÇAKLARI HAVADAN VURUYOR

Uluslararası koalisyonun da havadan destek verdiği operasyonda, Irak Ordusu ve Peşmerge güçleri Musul çevresinde ilerleme kaydederken kente bağlı köylerde de askeri birlikler ile IŞİD militanları arasında yoğun sokak çatışmaları yaşanıyor. IŞİD mevzilerine havan saldırılarının gerçekleştirildiği operasyon kapsamında Irak ordusu kentin güney ve güneydoğusunda, Peşmerge güçleri ise kentin doğusunda operasyon gerçekleştiriyor.Bir buçuk milyon nüfusu bulunan Musul, 2014 yılında terör örgütü IŞİD'in kontrolüne geçmişti.

MUSUL OPERASYONU İLE İLGİLİ GELİŞMELER İÇİN TIKLAYIN
PAYLAŞ