3 kız PKK'nın elinden kurtarıldı

Van'da terör örgütü PKK mensuplarınca dağa götürülecekleri sırada düzenlenen operasyonla kurtarılan 3 kız çocuğu, ailelerine teslim edildi.

Van'da terör örgütü PKK'lı teröristler 3 kızı dağa götürmeye çalıştı. Güvenlik güçlerinin operasyonuyla kurtarılan kızlar ailelerine teslim edildi.

3 KIZ AİLELERİNE TESLİM EDİLDİ

Van Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, dağa götürülmek istenirken İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda kurtarılan 3 kız çocuğu, ifadelerinin ardından ailelerine teslim edildi.

ÇOCUKLAR PİŞMAN

İkisi lise öğrencisi olduğu belirlenen çocuklar savcılıktaki ifadelerinde, yaptıklarından dolayı pişman olduklarını dile getirdi.Kendilerini dağa götürmek isteyen kişilerden şikayetçi olan kız çocuklarından biri, HDP Erciş İlçe Başkanlığında irtibat kurdukları V.A'nın dağa gitme konusunda kendilerini yönlendirdiğini anlattı.

HDP BİNASINDA KONUŞTUĞU KİŞİ ÖN AYAK OLMUŞ

Yakalanmadan bir gün önce Erciş'teki bir kafede arkadaşlarıyla bir araya geldiklerini belirten kız çocuğu, ifadesinde şunları kaydetti:"Arkadaşım, konuştuğumuz sırada HDP ilçe binasına gideceğini söyledi. Daha önce partiyle bir ilişkisinin olduğunu bilmiyordum. Birlikte HDP'ye gittik. Arkadaşım orada bir erkekle konuşuyordu. Daha sonra çıktık ve yürümeye başladık. Morali bozuk, yüzü asıktı. Ne olduğunu sorduğumda, 'dağa gitmek istiyorum' dedi. Ben daha önce böyle bir düşüncesinin olduğunu duymamıştım. Kendisine 'okumalıyız, gitmemelisin' dedim. Akşam mesajlaştığımızda 'yarın gidiyorum, hakkını helal et' diye yazdı. Ben de 'seni yalnız bırakmam ben de geliyorum' dedim. HDP'de konuştuğu kişiyle sabah buluşup gideceğimizi söyledi. Yola çıktıktan sonra aracımıza bir kişi daha bindi."Operasyonda çocukları terör örgütü PKK'nın dağ kadrosuna katmaya çalışırken yakalanan şüpheliler V.A ve E.L'nin, emniyetteki işlemleri sürüyor.

PAYLAŞ