5 yaşındaki çocuğa havalimanında kelepçe!

7 Müslüman ülkenin vatandaşlarının ülkeye girişinin yasaklanmasının ardından ABD vatandaşı olan İran kökenli 5 yaşındaki bir çocuk, havalimanında 5 saat boyunca kelepçeli tutuldu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarına herhangi bir gerekçe gösterilme zorunluluğu olmadan 90 gün boyunca ABD'ye giriş yasağı getirmesi tartışmalara yol açmaya devam ediyor.

5 SAAT BOYUNCA KELEPÇEKİ TUTULDU

5 yaşındaki İran kökenli ABD vatandaşı bir çocuk oldu ise Trump yasağının son kurbanı oldu.Ailesiyle birlikte ABD'ye giriş yapmasına izin verilmeyen 5 yaşındaki çocuk başkent Washington'daki Dulles Havalimanı'nda 5 saat boyunca kelepçeli tutuldu.Geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleşen olayı Demokrat senatör Chris Van Hollend gündeme getirdi. Senatör Van Hollend, çocuğun Maryland doğumlu olduğunu ve annesinin İranlı olduğunu söyledi.

5 yaşındaki çocuğa havalimanında kelepçe!

"ABD'YE TEHDİT OLDUĞU İÇİN KELEPÇELENDİ"

Olayla ilgili soruları cevaplayan Beyaz Saray sözcüsü Sean Spicer, 5 yaşındaki çocuğun ABD için tehdit oluşturduğu için kelepçelendiğini söyledi. "Yaş ve cinsiyetinden dolayı birinin tehdit oluşturmayacağını varsaymak yanıltıcı ve yanlış." diyen Beyaz Saray sözcüsü Spicer devam etti, "Birinin, sınırlarımızı aşarak, bize zarar verebileceği zamanı bilmiyoruz. Başkan bu an üzerinde beklemek istemiyor. Tüm olanaklarını kullanarak, mümkün olan en kısa zamanda ülkeyi korumayı ve güvenli hale getirmeyi amaçlıyor."

ABD Başkanı Trump geçtiğimiz cuma günü 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarına ilk aşamada 90 gün ABD'ye giriş yasağı koyan "başkanlık emri"ne imza atmıştı.

5 yaşındaki çocuğa havalimanında kelepçe!

PAYLAŞ