6 ay önce söz verdi, 1 gün kala imzayı attı

Galatasaray'ın yeni transferi Kolbeinn Sighthorsson'un, Sarı-Kırmızılı takıma geleceğini 6 ay önce söylediği ortaya çıktı.

Galatasaray'ın transferin sona ermesine 1 gün kala sürpriz şekilde kadrosuna kattığı Kolbeinn Sigthorsson'la ilgili önemli bir detay ortaya çıktı.

"Transferim çok hızlı gelişti. Pazar günü haberim oldu, bugün buradayım" diyerek transferinin 2 günde gerçekleştiğine dikkat çeken İzlandalı forvetin aslında 6 ay önceden geleceğini söylediği ortaya çıktı.

"HER ŞEY ÇABUK GELİŞTİ"

Tecrübeli oyuncunun menajeri Ceylan Çalışkan, Sigthorsson ve Lorik Cana ile 6 ay önce Fransa'da yemekte bir araya geldiklerini belirterek, "Sigthorsson, Lorik Cana ve ben yemek yedik. Sigthorsson Galatasaray'ın geçen yaz gündemine gelmiş ama teklifi reddetmişti. O gün bana ve Cana'ya bir daha teklif gelse düşünmeden gideceğini söyledi. 'Büyük hata yaptım. Galatasaray'dan bir kez daha teklif gelse hemen giderim' dedi. Bu yüzden Galatasaray'a gelmeyi aslında çok önceden kafasına koymuştu. Transferi gündeme gelince ise her şey çok çabuk gelişti" dedi.

PAZARLIKLAR 2 AY SÜRDÜ

Çalışkan, Nantes kulübü ile pazarlıkların 2 aydır sürdüğünü belirterek, "Fransızlar önce 6 milyon Euro istediler. Kiralama bedeli olarak ise 2 milyon. Bu yüzden iş uzadı. 700 bin Euro'ya kadar indirince kiralama bedelini Galatasaray almaya karar verdi" diye konuştu.

Kaynak: Milliyet

PAYLAŞ