8 yaşındaki ikizlere ayakkabı çekeceğiyle yapmadığı kalmadı!

Aydın'da 8 yaşındaki ikizler, gönderildikleri Kuran-ı Kerim kursunda imam tarafından ayakkabı çekeceği ile dövdü. Aile imamdan şikayetçi oldu.

Aydın'ın Yenipazar İlçesi'nde, Kuran-ı Kerim kursuna gelen 8 yaşındaki ikizleri ayakkabı çekeceği ile dövdüğü ileri sürülen imam İ.G. hakkında çocukların ailesi polise şikayette bulundu.

Savcılığa intikal eden olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Müftülük, olayın ardından Abdurrahman Bey Camisi imamı İ.G.'yi başka bir camiye görevlendirdi.

AYAKKABI ÇEKECEĞİYLE DÖVMÜŞ

Yenipazar'da yaşayan Ali Çobanoğlu (38), Merkez İlkokulu 3'üncü sınıf öğrencisi olan ikizleri Adnan Çobanoğlu ve Akan Çobanoğlu'nu, yaz tatilini fırsat bilerek evlerinin yakınındaki Abdurrahman Bey Camisi'ndeki Kuranı-ı Kerim kursuna gönderdi.

Ancak, çocuklarının bir hafta sonra kursa gitmek istemediğini belirten Ali Çobanoğlu, "Sorduğumda imam İ.G.'nin kendilerini ayakkabı çekeceği ile dövdüğünü söylediler. İnanmak istemedim. 'Allah'ın evinde kimse kimseyi dövemez. Hoca, size şaka yapmıştır' dedim. Çocuklarımı, kursa göndermeye devam ettim. Ancak geçen 9 Ağustos'ta eşim arayıp, çocuklarımın kurstan ağlayarak eve döndüğünü söyledi. Hemen eve geldim. İkisinin de kol ve bacaklarında ayakkabı çekeceği ile vurulduğu için kızarıklık ve morarmalar vardı. Nazilli Devlet Hastanesi'nden darp raporu aldık. Ardından da polise gidip, şikayetçi oldum" dedi.

PSİKOLOJİLERİ BOZULDU

Çocuklarının psikolojisinin bozulduğunu belirten Ali Çobanoğlu, "Biz, 'Dinlerini doğru öğrensinler' diye camiye gönderiyoruz. Ancak, şimdi oğlum bana 'Bir daha Kuran-ı Kerim kursuna gitmeyeceğim, çocuklarımı da göndermeyeceğim' diyor. Bu bize acı verdi" diye konuştu. İkizlerden Adnan Çobanoğlu da Kuran-ı Kerim kursu hocası İ.G.'nin diğer öğrencileri de sürekli dövdüğünü söyledi.

BAŞKA CAMİDE GÖREVLENDİRİLDİ

Öte yandan, Yenipazar Müftülüğü, Abdurrahman Bey Camisi imamı İ.G.'yi olayın duyulmasının ardından göreven aldı. İ.G., ismi açıklanmayan başka bir camide görevlendirildi.

PAYLAŞ