ABD'de üniversitede silahlı saldırı dehşeti! Öğrencilere ateş açıldı

ABD'nin en büyük üniversitelerinden biri olan Ohio Devlet Üniversitesi'nde silahlı saldırı dehşeti yaşandı. Saldırıda en az 8 kişi yaralandı.

ABD'nin Columbus kentinde bulunan Ohio Devlet Üniversitesinde, sabah saatlerinde yangın alarmı verilmesinden sonra öğrencilerin üzerine ateş açıldı. Fen ve mühendislik malzemelerinin bulunduğu Watts Hall kısmında silah seslerinin duyulması üzerine okul yönetimi kampüste bulunanlara kendilerine sığınacakları yer bulmaları yönünde sesli anons yayınladı.

ELİ SİLAHLI ŞAHIS UYARISI YAPILDI

Üniversite, sosyal medya üzerinden de öğrenci ve yöneticilere uyarıda bulundu. Resmi Twitter hesabı üzerinden kampüste eli silahlı bir şahsın bulunduğunu bildiren üniversite, "kaç, saklan ve karşı koy" şeklinde paylaşımda bulundu. Üniversite bir sonraki paylaşımında ise kampüstekilerin, polisin direktiflerine uymaları çağrısı yaptı.

İTFAİYE BİRİMİ: EN AZ 8 YARALI

Olay yerinde bulunan Columbus itfaiye birimi yetkilileri, saldırıda en az 8 kişinin yaralandığını açıkladı. Yaralananlardan 2'sinin hayati riskinin bulunmadığı belirtilirken diğer 6 kişiye dair henüz bilgi verilmedi.

SALDIRGANIN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİĞİ İDDİASI

Olay yerine çok sayıda güvenlik ekibi sevk edilirken, yerel medya saldırganın kampüste etkisiz hale getirildiği haberlerini veriyor.

Columbus kampüsünde sadece 60 bin öğrencisi bulunan Ohio Devlet Üniversitesi, ABD'nin en büyük üniversiteleri arasında yer alıyor.

PAYLAŞ