Acı bir gerçeği ilk kez açıkladı!

Temmuz ayında kanser tedavisi gören ablası Nuran Suda'yı kaybeden Pakize Suda, yaşadığı acı günleri anlattı.

Kanal D'de yayınlanan 'Renkli Sayfalar' programına konuk olan Pakize Suda, kanserle mücadelesini kaybeden ablası Nuran Suda sonrası yaşadıklarını paylaştı.

"HER GÜN TEPEDEN TIRNAĞA ÖPTÜM"

64 yaşındakiş sanatçı, "Kardeşim aniden hastalandı. 8 ay çekti, hiçbir şeyi yoktu. İnanamadık. Birdenbire oldu her şey. Tam Oya'nın cenazesindeydim. Bana bir telefon geldi. Doktor bana 'sağlam dur, hastalığın beyine sıçrama durumu var. Eğer öyle olursa artık yapacak bir şey kalmaz' dedi. Son bir ay komaya girdi, kendini bilmeden yattı. Her gün yoğun bakımdaki odasına girip tepeden tırnağa her yerini öptüm. Başkalarının başına geldiği zaman 'ölenle ölünmüyor' falan diyordum. İnsan başına gelmeden anlamıyor. Beni kimse tedavi edemez, kimse anlayamaz. İçimdeki yara kapanmıyor. Kimsenin tesellisi beni ilgilendirmiyor zaten. Onlar konuşurken bambaşka yerlere gidip geliyorum. Bu teselliyle olacak şey değil." ifadelerini kullandı.

Pakize Suda, "Kaybettiğin insanın her şeyini hatırlıyorsun. Kırdıysanız birbirinizi en çok da onları hatırlıyorsun. Görüşmediğin günlere üzülüyorsun. Ayrı evlerde oturuyorduk. Bir gün aramayayım hemen telefon ediyordu. Birbirimize fazlaca düşkündük. 49 kiloya düştüm, şimdi 3-5 kilo aldım. Kilo alıp verirsin o dert değil de, yüreğindeki acı geçmiyor." dedi.

"NURAN'IN ÖLDÜĞÜNÜ ANNEME SÖYLEMEDİK"

Acı bir gerçeği de ilk kez açıklayan ünlü isim, "Kardeşimin öldüğünü anneme söylemedik. 88 yaşında kadına 'kızın öldü' diyemezsin. 'Nuran neden gelmiyor' diyor, 'hastanede yatıyor' diyoruz. Annem 'İnsan 3 ay yatar mı? Git onun doktorunu değiştir' diyor. Hemen araya bir laf sokuyorum. Allah'tan çabuk unutuyor. 88 yaşındaki annemi üzemem. Onun en düşkün olduğu çocuğuydu Nuran. Annem bana 'Pakize' demiyor, hep 'Nuran' diye çağırıyor" şeklinde konuştu.

PAYLAŞ