Açığa alınan öğretmenlerle ilgili HDP'li Baluken süre verdi

HDP'li İdris Baluken, MEB yetkililerinin, açığa alınan ve ihraç edilen öğretmenlerle ilgili işlemlerini bir hafta on gün içerisinde sonuçlandıracaklarını açıkladı.

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, ihraç edilen ve görevden alınan eğitimcilerin mağduriyetlerine ilişkin MEB yetkilileriyle görüştüklerini belirterek, "MEB yetkilileri süreci hızlandıracaklarını ve bir hafta-on gün içerisinde sonuçlandıracaklarını ifade ettiler" dedi.

GÖREVE İADELERİ İÇİN DOSYA SUNDULAR

HDP'li Baluken, OHAL sürecinde açığa alınan ve ihraç edilen eğitimcilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri ile bugün bir kez daha görüştüklerini Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Bakanlık yetkililerine hukuka aykırı şekilde ihraç edilen, açığa alınan eğitim emekçilerinin bir an önce göreve iadesi için dosya sunulduğunu belirten Baluken, iller düzeyinde yaşanan sorunların ve adaletsizliklerin de Bakanlık yetkililerine iletildiği bilgisini paylaştı.

"SÜRECİ HIZLANDIRACAKLAR"

MEB yetkililerinin bu bilgiler doğrultusunda "Süreci hızlandıracaklarını ve bir hafta- on gün içerisinde sonuçlandıracaklarını" ifade ettiğini belirten Baluken, "Beklentimiz eğitim emekçileri üzerindeki hukuksuzlukların giderilmesi ve sendikal faaliyetlerin suç gerekçesi yapılmamasıdır. Süreci eğitim emekçilerinin tamamının maruz kaldığı hukuksuzluklar giderilinceye kadar takip edeceğiz. HDP olarak eğitim emekçilerinin merkezi ve yerel düzeyde yürüttükleri mücadelelerin yanında yer almaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ