Acun'dan yaylım ateşi! FETÖ'cü iddialarına çok sert çıktı

Acun Ilıcalı, FETÖ ile bağlantısı olduğu iddiaları ve Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın "Acun'un yarışmalarına neden el atılmıyor?" şeklindeki ifadelerine uzun bir açıklama ile karşılık verdi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası komedyen Atalay Demirci'nin FETÖ ile bağlantısının ortaya çıkmasının ardından 'Yetenek Sizsiniz' yarışması finalisti Hakan Akdoğan'ın da gözaltına alınması bütün gözlerin Acun Ilıcalı'ya çevrilmesine yol açtı.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan da bugün kaleme aldığı yazıda, "Acun'un yarışmalarına neden el atılmıyor?" şeklinde bir soru yöneltti. Hakkındaki iddialara sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla yanıt veren Acun Ilıcalı, "FETÖ konusundaki duruşumuz bellidir. Hayatımın hiçbir döneminde söz konusu terör örgütünün lideriyle bir araya gelmedim, faaliyetlerine en küçük bir yardımda bulunmadım" dedi.

İsim vermeden Ahmet Hakan'a ağır göndermelerde bulunan Ilıcalı, "Bu karanlık müfteri fitnecinin farkında olmadığı birşey var. Milletimiz bizi de, fitneci iftiracıları da zaten tanıyor ve biliyor. Dolayısıyla o çirkin 'çamur at izi kalsın' taktiğini tutturması mümkün değil" ifadelerine yer verdi.

İşte Acun Ilıcalı'nın açıklaması;

"Acun Medya olarak bizim vatan haini FETÖ konusundaki duruşumuz bellidir. Hayatımın hiçbir döneminde söz konusu terör örgütünün lideriyle bir araya gelmedim, faaliyetlerine en küçük bir yardımda bulunmadım. Geçmişte ve bugün bu terör örgütüyle mücadeleyi yapan devlet büyüklerimize, söz konusu fitnecinin de aralarında bulunduğu güruhun saldırı ve hakaretlerine rağmen, verdiğimiz destek kamuoyunun malumu.

"SÖZ KONUSU FİTNECİ..."

Bu açık gerçekler ortadayken, mevcut konjonktürden yararlanmak umuduyla, gerçek karakterlerini ortaya çıkararak iftira ve fitne peşinde koşan aklıevveller, içinden geçtiğimiz zor dönemlerin bir klasiğidir. Bu fitnecilerden bir köşe yazarı, 11 sene içinde yarışmış 6000 (altıbin) yarışmacıdan ikisi Fetö zanlısı çıktı diye bizim yarışmaları töhmet altında bırakmanın peşine düşmüş. İşin komik tarafı söz konusu fitneci düne kadar Fetö iftiralarının peşinden giderek, yazılarıyla bu karanlık örgütün her türlü iftirasını sahiplenirdi. Şimdi de, darbe girişimiyle uykusundan uyanarak, kirli geçmişini unutturmak için "en iyi savunma hücumdur"u oynuyor.

"KENDİSİNE KEFİL BULMAKTA ZORLANABİLİR"

Bu karanlık müfteri fitnecinin farkında olmadığı birşey var. Milletimiz bizi de, fitneci iftiracıları da zaten tanıyor ve biliyor. Dolayısıyla o çirkin "çamur at izi kalsın" taktiğini tutturması mümkün değil. Ama o dahiyane (!) araştırma önerisi, darbe gecesine kadar FETÖ projelerine her türlü desteği veren aklıevvel, fitneci köşe yazarlarını da kapsarsa kendisine kefil bulmakta zorlanabilir."

PAYLAŞ