Adil Öksüz'ün kızı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi

FETÖ'nün firari sözde Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz'ün kızı adliyeye giderken, "Cumhurbaşkanımızla görüşme talebim var. Bütün aileyi bir kişi için yaktılar." dedi.

FETÖ'nün 'Hava Kuvvetleri imamı' Adil Öksüz'ün kayınpederi Cevat Yıldırım'ın gözaltına alınan 2 kızından Belkıs Nur Tetik adliyeye sevk edilirken, "Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum; Onunla görüşme talebim var. Bütün aileyi bir kişi için yaktılar. Devlet için her şeyi yapmaya hazırız" dedi.

"SAKARYA ADLİYESİ'NE SEVK EDİLDİ"

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Adapazarı'nda dün akşam Adil Öksüz'ün tutuklanan kayınpederi Cevat Yıldırım ile kayınvalidesi Hatice Yıldırım'ın kızları 33 yaşındaki Belkıs Nur Tetik ile 19 yaşındaki Seyyide Öznur Yıldırım'ı gözaltına aldı. Belkıs Nur Tetik ile Seyyide Öznur Yıldırım emniyetteki işlemlerin ardından bugün öğle saatlerinde Sakarya Adliyesi'ne sevk edildi.

"HER ŞEYİ YAPMAYA HAZIRIZ"

Adil Öksüz'ün baldızı Belkıs Nur Tetik gazetecileri görünce, "Buradan Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Onunla görüşme talebim var. Bütün aileyi bir kişi için yaktılar. Devlet için her şeyi yapmaya hazırız" dedi.

SORGULARI DEVAM EDİYOR

Matematik öğretmeni olan Belkıs Nur Tetik'in örgüte bağlı eğitim kuruluşunda çalıştığı ve eşi Ökkeş Tetik'in KPSS soruşturması kapsamında tutuklu bulunduğu; Seyyide Öznur Yıldırım'ın ise örgütün bünyesinde faaliyet gösteren Fatih Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi olduğu bildirildi. Cevat Yıldırım'ın baldızı Naciye Alişan'ın ise emniyette sorgusu devam ediyor.

PAYLAŞ