Advocaat'ı mest etti: Şutları hallet, dünya yıldızı olacaksın

Fenebahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Volkan Şen'le görüştü, "Çok yeteneklisin. Eğer girdiğin pozisyonları gole çevirebilirsen dünya çapında bir yıldız olursun." dedi.

Dick Advocaat'ın, Fenerbahçe'nin başına geçtikten sonra takımı tanımak için fazla vakti olmadı. Tanıdığı vatandaşları dışında Hollandalı'nın dikkatini çeken ilk isim ise Volkan Şen oldu.

29 yaşındaki futbolcu kısa sürede Advocaat'ın vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Takımın çok kötü oynadığı maçlarda bile ayakta kalmayı başaran Volkan, hocasından övgü aldı.

Yıldız futbolcu, geride kalan haftalarda Fenerbahçe hücumunun en önemli parçaları arasında yer aldı.

SON VURUŞLARINI GELİŞTİRMEDİ

Volkan Şen, ligde geride kalan 4 haftada maç başına 3.5 şut ortalaması yakaladı. 29 yaşındaki yıldız, ligin en çok şut denemesi yapan oyuncuları arasında ilk sırada bulunuyor. Ancak bu şutların çerçeveyi bulma oranı, maç başına yalnızca 1! Futbol hayatı boyunca son vuruşlardaki başarısızlığıyla dikkat çeken Volkan Şen'in bu sorununu çözmek için Dick Advocaat kolları sıvadı.

LENS ETKİSİ ORTADA

Hollandalı teknik adam, oyuncusuyla önce mini bir toplantı gerçekleştirdi. Advocaat, "Çok yeteneklisin. Senin kadar rahat çalım atıp, topla hızla ilerleyen oyuncu görmek kolay değil. Eğer girdiğin pozisyonları gole çevirebilirsen, dünya çapında bir yıldız olur, seviye atlarsın" sözleriyle öğrencisine hem övgüde bulundu hem de daha çok çalışması için motive etti.

68 yaşındaki çalıştırıcı, Volkan Şen'in bitiriciliğini geliştirmek için özel bir idman programı hazırladı. Jeremain Lens'e kariyerinin en iyi dönemlerini yaşatan Advocaat, Volkan'ın performansını da benzer şekilde artırmaya kararlı.

PAYLAŞ