Ağabeyinin motosikletini kaçıran genç felakete neden oldu

Bursa'da mezarlık duvarına çarpan motosikletteki 2 genç hayatını kaybetti. Motosikleti kullanan gencin, anahtarı ağabeyinin cebinden gizlice aldığı ortaya çıktı.

Bursa'da bir motosikletin mezarlık duvarına çarpması sonucu 2 genç hayatını kaybetti. Gençlerden bir tanesinin ağabeyinin cebinden motosikletin anahtarını gizlice aldığı öğrenildi.

ARKADAŞIYLA BULUŞTU

Kaza, 06.15 sıralarında merkez Osmangazi ilçesi Panayır Mahallesi Derman Caddesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ağabeyinin cebinden motosikletin anahtarını gizlice alan 16 yaşındaki Kıvanç Kurtbaş, arkadaşı 16 yaşındaki Abdurrahman Koçer ile buluştu.

MEZARLIK DUVARINA ÇARPTI

İki genç 16 BDY 26 plakalı motosiklet ile gezerken, Kıvanç Kurtbaş direksiyon hakimiyetini cadde çıkışında kaybetti. Motosiklet mezarlığın duvarına çarparak durabildi. Olay yerine gelen 112 ekibi tarafından Kurtbaş Bursa Devlet, Koçer ise Çekirge Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İki genç yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

"OĞLUM MOTOSİKLET KULLANMAZ"

Kazada hayatını kaybeden Abdurrahman Koçer'in babası 55 yaşındaki Mustafa Koçer, "Dün akşam saat 22.00 sıralarında kazada vefat eden Kıvanç bizim eve gelerek oğlumu çağırdı. Abdurrahman, Kıvanç ile birlikte evden ayrıldı. Bana halı sahada maça gideceklerini söylediler. Daha sonra oğlumun çalışma arkadaşı kaza yaptığını söyledi. Bizde hastaneye gittik. Oğlum ölmüş. Oğlum makine tamirciliği yapıyordu. Oğlum motosiklet kullanmaz. Benim herhangi bir şikayetim yoktur" dedi.

"ANAHTARINI GİZLİCE ALMIŞ"

Kazada ölen Kıvanç'ın ağabeyi 25 yaşındaki Yusuf Kurtbaş ise, "Biz olayı görmedik. Daha sonra haberdar olduk. Ben olay anında bir yerde misafirlikteydim. Bana birisi kardeşimin kaza yaptığını ve hastaneye kaldırıldığı söyledi. Motosiklet Remzi S.'ye aittir. Remzi S., kardeşim Yunus Emre'nin patronudur. Kardeşim Yunus Emre motosikleti patronundan almış. Yunus Emre, yattığı sırada Kıvanç motosikletin anahtarını gizlice alıp kullanmış. Bu şekilde kazaya sebebiyet vermişler. Kendisinin ehliyeti yoktu" şeklinde konuştu.

Polisin, kazayla alakalı tahkikatı sürüyor.

PAYLAŞ