AK Partili vekil: Onları da FETÖ'cüler gibi ayıklayacağız

AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz, "Nasıl ki FETÖ ile bağı olanları kamu kurumlarından ayıkladık, ayıklıyoruz; PKK destekçilerini de aynı akıbetin beklediğini herkesin bilmesini istiyoruz" dedi.

İnceöz, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın "PKK'yı terör örgütü olarak tanımadıklarını" beyan ettiğini vurguladı. İnceöz, "Bu, bizim açımızdan malumun ilanı hüviyetindedir" değerlendirmesinde bulundu.

"SIRTINI PKK VE PYD'YE DAYAYANLAR..."

"Sırtını PKK'ya, PYD'ye dayadığını söyleyen, meydanlara Öcalan'ın heykelini dikeceği vaadinde bulunan eş başkanlara ve teröristlerin cenazelerine gitmeyi marifet bilen vekillere sahip bir partinin, PKK'yı terör örgütü olarak görmesi zaten abesle iştigal olurdu." diyen İnceöz, şöyle devam etti: "Cemil Bayık'tan aldığı sufle ile halka 'direnişe hazır olun' diyerek iç savaş düşleri gören Demirtaş, şunu unutmasın ki asla yeni bir 6-8 Ekim olaylarına sebebiyet veremeyecektir.

"PKK'NIN KÖKÜ KAZINACAKTIR"

Biz biliyoruz ki PKK'ya bir kere dahi olsun 'sana silah bıraktıracağız' diyemeyen Demirtaş'ın böyle aymazca açıklamalarının sebebi PKK'nın köşeye sıkışmasıdır. Demirtaş unutmasın ki korkunun ecele faydası yoktur, PKK'nın kökü kazınacaktır.

NASIL Kİ FETÖ'CÜLERİ AYIKLIYORUZ, PKK DESTEKÇİLERİNİN DE AKIBETİ AYNI"

Dağda olsun, şehirde olsun, kamuda olsun fark etmiyor. Nasıl ki FETÖ terör örgütüyle bağı olanları kamu kurumlarından ayıkladık, ayıklıyoruz; PKK destekçilerini de aynı akıbetin beklediğini herkesin bilmesini istiyoruz."

"HDP 79 MİLYONUN ACISINI SİNESİNDE HİSSETMEDİ"

AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz, Demirtaş'ın ayrıca, Öcalan için açlık grevi başlattıklarını söylediğini ifade etti. İnceöz, şunları kaydetti: "Adalet Bakanımızın bu konudaki açıklamalarına rağmen meseleyi siyasi şova dönüştürenler, keşke PKK'nın katlettiği vatandaşlarımız için de aynı duyarlılığı gösterselerdi. Ama ne yazık ki HDP hiçbir zaman bu hassasiyeti gösteremedi ve hiçbir zaman 79 milyonun acısını sinesinde hissetmedi. HDP, Türkiye partisi olma iddiasıyla çıktığı yolda, terör partisi olarak yoluna devam ediyor."

PAYLAŞ