Akar'dan 15 Temmuz mesajı: Canlarını ortaya koydular

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, "15 Temmuz'da Türk milletinin her evladı özgürlüğümüz uğrunda canını ortaya koymuştur." dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Asil milletimiz; tarihin her döneminde vatansever Türk ordusu ve onun fedakar mensupları ile şerefli üniformanın ardına gizlenmek isteyen hainleri büyük bir ferasetle her zaman ayırt etmiştir." dedi.

"DEVLETİMİZN TEMELLERİNE EN KIYMETLİ HARCI KATTILAR"

Orgeneral Akar, 15 Temmuz günü yaşanan darbe girişimini hatırlattığı mesajında, şunları kaydetti: "Kahraman Gazilerimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin mensupları olarak, bayraklaşan kutsal vatan toprağına düşerken şanlı sancağımızı bükülmez bilekleriyle arşa kaldıran her şehidin; bu toprakları Türk milletinin yurdu yaptığını; milletimizin namus ve haysiyeti uğrunda, devletimizin bekası için, varlığımız, birliğimiz ve kardeşliğimiz yolunda uzuvlarını kutsal vatan topraklarına emanet eden fedakar gazilerimizin, köklü devletimizin temellerine en sağlam ve en kıymetli harcı kattıklarını asla akıldan çıkarmayacağız.

"ŞEREFLİ ÜNİFORMANIN ARDINA GİZLENMEK İSTEYEN HAİNLER"

Asil milletimiz; tarihin her döneminde vatansever Türk ordusu ve onun fedakar mensupları ile şerefli üniformanın ardına gizlenmek isteyen hainleri büyük bir ferasetle her zaman ayırt etmiştir. Peygamber ocağı milli ordumuzun kahraman mensupları; tarihi boyunca vatanı, bayrağı, devleti ve istikbali uğruna canını feda ederek hain emellerin karşısına sıra dağlar gibi dikilmekte zerre kadar tereddüt etmemiştir. Üzerinde huzur ve güvenlik içinde yaşadığımız cennet vatanımız, şehit ve gazilerimizin kahramanlıkları sayesinde bizlere miras kalmıştır. Bu asil gerçeği hakkıyla bilen Aziz Türk milleti, yurdunu canından yüce sayarak şehitlik makamı ve gazilik mertebesine ulaşan öz evladı askerine sevgi, saygı ve şükran duygularıyla bağlanmıştır.

"ZOR GÜNLERDE DEVLETİMİZİN İMDADINA KOŞMUŞTUR"

Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları; onların şerefli isimlerini, milletimizin hafızasına kazımıştır. Vatanın bütünlüğü, milletin selameti, varlık ve birlik mücadelemizde kahraman gazilerimizden aldığımız ilhamla, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız bütün tehditleri bertaraf edeceğiz. Tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi, milletimizin her ferdi 'Ya istiklal, ya ölüm!' anlayışıyla, zor günlerde devletimizin imdadına koşmuştur.

"15 TEMMUZ'DA MİLLETİMİZİN DEMİR YUMRUĞU ALTINDA EZİLDİLER"

Son zamanlarda yoğunlaşan terörist faaliyetlerde, özellikle 15 Temmuz'da milletimizin demir yumruğu altında ezilen ihanet girişimleri ve aralarında işbirliği yapan bütün terör şebekelerinin hain saldırılarında, bir kere daha gördüğümüz üzere, Türk milletinin her evladı asker, polis, sivil demeden 'Mevzubahis olan vatan ise, gerisi teferruattır.' anlayışı içinde varlığımız, birliğimiz, kardeşliğimiz, vatanımız, bayrağımız ve özgürlüğümüz uğrunda hiç çekinmeden canını ortaya koymuştur"

PAYLAŞ