Akaryakıt zammına böyle çözüm buldular! Satışları patladı

Ülke genelinde son bir ay içerisinde akaryakıta uygulanan zam, vatandaşları farklı arayışlara itiyor. Şanlıurfa'da bisiklet satışının büyük oranda arttığı gözlemlendi.

Ülke genelinde son bir ay içerisinde akaryakıta uygulanan zam nedeniyle bisiklet satışları önemli ölçüde arttı. Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde bisiklet satışı gerçekleştiren iş yeri sahipleri, akaryakıt zammının kendilerine yaradığını ifade ettiler.

'AZ MALİYETLİ, KULLANIŞLI'

Türkiye genelinde son bir ay içerisinde akaryakıt ürünlerine uygulanan zam, taşıt sürücülerini ulaşımda farklı yöntemlere itiyor. Daha az maliyetli olan bisikletleri tercih eden sürücüler akaryakıt giderlerinde önemli derecede tasarruf ettiklerini belirterek, diğer sürücü arkadaşlarına da bisiklet kullanmayı tavsiye ediyorlar.

'TASARRUF İÇİN KULLANIN'

Ceylanpınar ilçesinde yaklaşık 15 yıldır bisiklet satıcılığı yapan Mehmet İyigün, "Akaryakıtta yaşanan artış nedeniyle bisiklet satışımız artmıştır. Bu nedenle daha sağlıklı bir yaşam için ve tasarruf için tüm taşıt sürücülerine bisiklet kullanmalarını tavsiye ediyorum" diye konuştu.

PAYLAŞ