Akıl hastanesinde tutulan 'Prenses' hakkında akıl almaz iddia!

Gülnara Kerimova'nın İslam Kerimov öldükten sonra başkanlık koltuğuna oturan Şevket Mirziyoyev tarafından akıl hastanesinde attırıldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Geçen ay hayatını kaybeden Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un milyarder kızı Gülnara Kerimova hakkında uluslararası basında şok bir iddia ortaya atıldı.

İKİ SENEDİR AKIL HASTANESİNDE TUTULUYOR

Eylül ayı başında beyin kanaması geçirerek ölen 78 yaşındaki Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un kızı Gülnara Kerimova (44), iddialara göre iki senedir akıl hastanesinde tutuluyor.

ŞOK BİR İDDİA ORTAYA ATILDI

Güvenilir kaynaklar ve üst düzey devlet yetkililerinin ifadesine göre, Kerimov'u akıl hastanesine kapattıran ve orada zorla tutan kişi, İslam Kerimov öldükten sonra başkanlık koltuğuna oturan 59 yaşındaki Şevket Mirziyoyev.

LİDER OLMAK İÇİN HAZIRLANIYORDU

Bir dönem Özbekistan'ın en zengin kadını olan Gülnara Kerimova ülkenin İslam Kerimov'dan sonraki lideri olmak için hazırlanıyordu.

KENDİNE RAKİP OLARAK GÖRÜYORDU

Daily Mail gazetesinde yer alan haberde, Cumhurbaşkanı Mirziyoyev'in Kerimova'yı kendine büyük bir rakip olarak gördüğü için akıl hastanesine kapattırdığı iddia ediliyor.

Harvard Üniversitesi mezunu olan Kerimova'nın meslekleri arasında şarkıcılık, modellik ve diplomatlık da yer alıyor.

İslam Kerimov Öldü, Gözler Çıplak Fotoğrafları Çıkan Kızında

PAYLAŞ