Albayların YAŞ'ı toplanıyor! Kaderleri belli olacak

Albayların kaderinin belirleneceği Yüksek Askeri Şura bugün toplanıyor. Heyet sabah saatlerinde Anıtkabir'e giderek mozoleye çelenk koydu.

Bugün yeni yapısıyla toplanacak olan Yüksek Askeri Şura'nın (YAŞ) üyeleri Anıtkabir'e giderek mozoleye çelenk koydu.

YENİ YAPISI İLE TOPLANIYOR

15 Temmuz darbe girişiminin ardından OHAL kapsamında yayımlanan kanun hükmünde kararnameyle yapısında değişikliğe gidilen YAŞ, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, Başbakan Yardımcıları, Adalet Bakanı, Dışişleri Bakanı, İçişleri Bakanı ve Milli Savunma Bakanı ile kuvvet komutanlarından oluşuyor. YAŞ üyeleri bir ay sonra yeni yapısı Anıtkabir'i ziyaret etti.

"HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR"

Başbakan Yıldırım, Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:

"Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir ilkesini eksiksiz olarak hayata geçirmek ve milli iradeyi tehdit eden unsurları bertaraf etmek için vargücümüzle çalışıyoruz. Ülkemiz demokrasi, hukuk ve adalet temelinde işlendikçe siyasi, askeri, ekonomik ilerlemesini sürdürecek, bölgemizde barış için umut kaynağı olacaktır. Dünyanın güçlü devletleri arasında bulunan Türkiye Cumhuriyeti haince terör faaliyetlerini, darbe teşebbüslerini ve her türlü tehdidi bertaraf edecek güçtedir. Bu amaçla YAŞ çalışmalarının hayırlı olmasını diliyorum. Bize bağımsız bir devlet bırakan bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz."

ALBAYLARIN KADERİ BELLİ OLACAK

Öte yandan bugünkü YAŞ toplantısında Albayların kaderi de belli olacak. Kimi albayların görev süresi uzatılacak kimi albaylar ise terfi ettirilecek.

PAYLAŞ