Alkollü Yakalanan Genç Sürücü, Önce Duygu Sömürüsü Yaptı Sonra Polisle Kavga Etti

Antalya'da 0.56 promil alkollü yakalanan genç sürücü Burak G., polise zor anlar yaşattı. Polise ceza yazmaması için yalvaran genç, istediği olmayınca polis aracına bira şişesi fırlattı.

Antalya polisi, durdurduğu aracın sürücüsü alkollü çıkınca ceza yazmak istedi. 0.56 promil alkollü otomobil kullanırken yakalanan 23 yaşındaki Burak G., ceza yazmaması için polise önce yalvardı, sonra "askere gideceğim" dedi, polisten taviz görmeyince öfkelenerek bira şişesini polis aracına vurdu, hızını alamadı kendi aracını da tekmeledi.

RUTİN UYGULAMADA SIRADIŞI ANLAR!

Antalya'da sürücülere uygulanan alkol denetiminde 23 yaşındaki Burak G., otomobiliyle uygulamaya takıldı. Sadece 1 bira içtiğini öne süren Burak G.'nin 0.56 promil alkollü olduğu tespit edildi.

TRAFİĞE ALKOLLÜ ÇIKAN GENÇTEN İLGİNÇ SAVUNMA: ASKERE GİDECEĞİM ZATEN

Yasal sınırı 0.6 promil aştığı için cezai işlem uygulanan genç, uzun süre polislere ceza yazmaması için dil döktü. Burak G., "Ağabey ceza yazma. 1 bira, 0,6 promil fazladan çıktı, bir yudum ya sonuçta. Biz genciz sonuçta bir şey yapın. 100 promil çıkmadı ki. Askere gideceğim zaten" dedi.

BİRA ŞİŞELERİYLE POLİS ARACINA VURDU

İkna çabalarına aldırış etmeden rapor tutan polis ekipleri Burak G.'ye alkollü araç kullanmaktan 1080 TL ceza yazıp ehliyetine de el koydu. Cezayı fazla bulup iyice sinirlenen Burak G., otomobilindeki iki bira şişesini alıp resmi polis aracına vurunca polis ile genç arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Kaçarak uzaklaşan ve bir süre sonra geri gelen alkollü genç, hırsını kendi otomobilini tekmeleyerek çıkarmaya çalıştı. Otomobil çekiciyle otoparka çektirilirken Burak G., ifadesinin alınması için polis merkezine götürüldü.

PAYLAŞ