'Altın kız' Erdoğan'la görüşmek istiyor

Aerobik Cimnastikte elde ettiği Dünya Şampiyonluğu'yla tekrar gündeme gelen 15 yaşındaki Ayşe Begüm Onbaşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmek istiyor.

Aerobik Cimnastikte elde ettiği Dünya Şampiyonluğu ile bir anda Türkiye'nin gündemine oturan ve başarılarını artırarak devam ettiren 15 yaşındaki Ayşe Begüm Onbaşı haftada yaklaşık 500 kilometre yol yaparak şampiyonalara hazırlanıyor. Dünya şampiyonu olduktan sonra kendisini telefonla arayarak kutlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la olan konuşmasını unutamadığını belirten Onbaşı, en büyük arzusunun ise bir gün Erdoğan'la yüz yüze görüşmek olduğunu söyledi.

HER GÜN MANİSA'YA GELİYOR

Aerobik Cimnastik'in 'Altın kızı' Ayşe Begüm Onbaşı ailesiyle birlikte yaşadığı Akhisar'dan her gün antrenman yapmak için Manisa'ya geliyor. Şampiyonaya bir ay kala haftanın her günü antrenman için Akhisar'dan Manisa'ya gelen Onbaşı, Trio Milli Takımındaki arkadaşları Mehmet Ercoş ve Deniz Şahin ile birlikte antrenörleri Gürkan Er yönetiminde yani başarılara imza atabilmek için yoğun bir tempoda çalışıyor.

Manisa Spil Spor Merkezi Cimnastik Salonu'nda çalışmalarını sürdüren Türkiye'nin gururu sporcular başarı grafiklerini her geçen gün artırırken yeni hedefleri doğrultusunda çalışıyorlar.

"YAŞAM TARZI OLDU"

Güney Kore'de haziran 2016'da düzenlenen 14. Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda 15-17 yaş kategorisinde altın madalya kazanan lise öğrencisi 15 yaşındaki Ayşe Begüm Onbaşı, Bulgaristan'da 15-17 yaş kategorisinde de altın madalya kazanarak birinci olduktan sonra çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 3 yaşında bale ile birlikte cimnastik sporuna başladığını belirten Onbaşı, "3 yaşında belediyenin vermiş olduğu cimnastik kursları vardı orada başladım ve devam ettim. Daha sonra Gürkan Öğretmenimizle tanıştık Manisa yarışmasında. O günden bu yana yarışıyorum" dedi.

Günlük yaşantısının okul ve antrenman üzerine kurulu olduğunu anlatan Onbaşı, "Okula gidip geliyorum, sonra antrenmandayım. Okul dışında geri kalan bütün vaktim antrenmanlarda geçiyor. Yaşam tarzım oldu. Sporun disiplini okula da yansıyor. O yüzden derslerimde pek zorluk çekmiyorum" şeklinde konuştu.

"NASİPSE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'LA GÖRÜŞMEK İSTİYORUM"

En büyük hayallerinden birisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yüz yüze görüşmek olduğunu dile getiren Onbaşı şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüşmek her şeyden önce çok gurur vericiydi. Öncelikle devletimizin başında olan bir insanla telefonla görüşmek çok güzel bir duyguydu. Nasipse yüz yüze de görüşmek isteriz."

Trio Milli Takımındaki arkadaşları Deniz Şahin'in 8, Mehmet Ercoş'un da 5 yaşından beri spor yaptığını ve o yaşlardan bu yana arkadaşlıklarının devam ettiğini anlatan Onbaşı, arkadaşlık bağlarının çok kuvvetli olduğunu söyledi.

PAYLAŞ