Amerikalı çocuktan Ümran için Obama'ya duygulandıran mektup

6 yaşındaki Amerikalı bir çocuk, ABD Başkanı Obama'ya yazdığı mektupta, enkaz altından çıkarıldıktan sonraki görüntüsüyle dünyayı üzüntüye boğan Ümran Dakneş'i ABD'ye getirmesini istedi.

Suriye'nin Halep kentinde yönelik hava saldırılarında enkaz altında kalan beş yaşındaki Ümran'ın kurtarıldıktan sonra ambulans içerisindeki videosu kısa süre içerisinde ülkedeki yıkımın simgesi olmuştu.

"ONA BİR AİLE VERECEĞİZ"

Independent'ta yer alan habere göre New York'ta yaşayan altı yaşındaki Alex, Obama'ya yazdığı mektupta, "Ona bir aile vereceğiz ve bizim kardeşimiz olacak" ifadesini kullandı.

Obama da mektubu Facebook sayfasından paylaşarak çocuğa övgüler yağdırdı. Birleşmiş Milletler genel kurulundaki konuşmasında da mektuptan bahseden ABD başkanı, Alex'in bütün dünyaya örnek olmasını istedi.

"KARDEŞİM ONUN İÇİN KELEBEK VE ATŞ BÖCEĞİ TOPLUYOR"

Altı yaşındaki Alex, mektubunda, Obama'dan Ümran'ı kendi evlerine getirmesini rica ederken şöyle yazdı: "Sizleri bayraklar, çiçekler ve balonlarla karşılayacağız. Kız kardeşim Catherine, onun için kelebekler ve ateş böcekleri topluyor. Okulda Omar isimli Suriyeli bir arkadaşım var. Onu Omar'la da tanıştıracağım. Birlikte oynayabiliriz. Onu doğum günü partilerine davet edebiliriz, böylece bize başka diller öğretebilir. Biz de ona Japonya'dan gelen arkadaşım Aoto'ya öğrettiğimiz gibi İngilizce öğretebiliriz."

"BİSİKLETE BİNMEYİ ÖĞRETECEĞİM"

Obama'dan Ümran'a "Lütfen ona, kardeşi olacak Alex'in iyi bir çocuk olduğunu söyleyin" diyen altı yaşındaki New Yorklu çocuk, mektubunu, "Yanında oyuncaklarını getiremeyeceği ya da oyuncağı olmadığı için Catherine onunla büyük mavi tavşanını paylaşacak. Ben de hem bisikletimi paylaşacağım hem de ona binmesini öğreteceğim" cümleleriyle bitirdi.

PAYLAŞ