Anaokuluna molotofla saldırdılar

Van'ın İpekyolu ilçesinde daha önce iki kez saldırıya uğrayan anaokuluna, PKK'lı teröristler tarafından dün gece molotoflu saldırı düzenlendi.

Van'ın İpekyolu ilçesindeki 4 derslikli anaokuluna PKK'lı teröristler tarafından molotoflu saldırı düzenlendi. Saldırıda okul binasında hasar meydana geldi.

ÜÇÜNCÜ KEZ SALDIRIYA UĞRADI

Seyit Fehim Arvasi Mahallesi'nde bulunan ve daha önce iki kez saldırıya uğrayan anaokuluna, dün gece PKK'lı teröristler tarafından molotoflu saldırı düzenlendi.

İTFAİYE GÜÇLÜKLE KURTARDI

Saldırı sonrası çıkan yangında okul binasında hasar meydana gelirken, itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi sonucu okul tamamen yanmaktan kurtuldu.

"OKUL YAKMAK HİÇBİR VİCDANA SIĞMAZ"

Daha önce de anaokulunun 2 kez saldırıya uğradığını söyleyen İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer "Okulun camları kırılarak içeriye molotof atmışlar. Saldırı sonucu okulun giriş kısmı ayakkabılıkta maddi hasar var. Okul yakmak hiçbir vicdana sığmaz. Bu saldırıları yapanlarda insan olamaz. Ben bu saldırıları yapanları kınıyorum. Okulda temizlik çalışmaları yapıldı. Eğitime de başlandı" dedi.

PAYLAŞ