Ankara'da olağan üstü diplomasi trafiği!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, aynı gün içinde NATO Genel Sekreteri, Katar Başbakanı ve Mısır'daki ziyaretini yarıda kesip acilen Ankara'ya gelen Suudi Dışişleri Bakanı ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aynı gün içerisinde, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, NATO Genel Sekreteri, Katar Başbakanı ve Mısır''ın başkenti Kahire'deki Arap Birliği toplantısından acil olarak ayrılıp Ankara'ya gelen Suudi Dışişleri Bakanı ile görüştü. Bu isimler ayrıca Başbakan Binali Yıldırım'la da bir araya geldi.

50 DAKİKA SÜRDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Başbakanı Abdullah Bın Nasır Al Thanı'yı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. Görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü.

KAHİRE'DEKİ TOPLANTIYI YARIDA KESİP ACİL OLARAK GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel Al Jubeır'ı kabul etti. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel Al Jubeır Mısır'ın başkenti Kahire'deki Arap Birliği toplantısından acil olarak ayrılıp, Ankara'ya geldi.

YILDIRIM'LA BİR ARAYA GELDİ

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel Al Jubeır'yi Başbakan Yıldırım'da kabul etti. Yıldırım ve Adel Al Jubeır yaklaşık yarım saat görüştü.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU'DA TOPLANTIYA KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleştirilen kabul, 1 saat sürdü. Kabulde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da yer aldı.

YILDIRIM JAPONYA DEVLET BAKANINI KABUL ETTİ

Öte yandan bugün Başbakan Yıldırım Japonya Devlet Bakanı'nıda kabul etti.

PAYLAŞ