Ankara'da trafik felç oldu! Kızılay göle döndü

Başkentte etkili olan gök gürültülü sağanak,yağış nedeniyle 15 Temmuz Milli İrade Meydanı (Kızılay) ile çok sayıda alt geçit göle döndü. Araçlar su içinde mahsur kaldı.

Ankara'da akşam saatlerinde etkili olan sağanağa yakalanan vatandaşlar, yağmurun durmasını alışveriş merkezleri ile metro girişlerinde bekledi. Etkili sağnak, cadde ve sokaklarda su birikintilerinin oluşmasına, bazı yollar ve alt geçitlerin ve araçların sular altında kalmasına neden oldu.

VATANDAŞLAR İTFAİYE ARAÇLARININ ÜZERİNE ÇIKARAK BEKLEDİLER

Sokullu, Dikmen ve Akay Caddelerinde araçlarında mahsur kalanlar olduğu bilgisi üzerine, itfaiye ekipleri kurtarma çalışması başlattı. Bazı vatandaşların itfaiyeyi, araçlarının üzerlerine çıkarak bekledikleri görüldü.

KIZILAY'I SU BASTI

15 Temmuz Milli İrade (Kızılay) Meydanı'nda da sağanak nedeniyle alt geçidi su bastı. Araç trafiğinde yoğunluk yaşandı. Yayalar da sağanak nedeniyle yürümekte zorluk çekti. Bu arada kentin farklı yerlerinde de bazı ev ve iş yerlerini ise su bastığı öğrenildi. İtfaiyenin vidanjör yardımıyla tıkanan rögarları açma çalışmaları sürüyor.

PAYLAŞ