Annesinin elinden kayıp gitti! Ekipler seferber oldu

Rize'nin Fındıklı ilçesinde dün etkili olan şiddetli yağışla meydana gelen sel sularına kapılarak kaybolan 12 yaşındaki Efecan Işıklar, her yerde aranıyor.

Rize'nin Fındıklı ilçesinde dün etkili olan şiddetli yağış sonrası suların çekilmesi ile çamur ve balçıkla kaplanan cadde ve sokaklarda temizlik çalışması gerçekleştiriliyor.

SULAR 1,5 METREYE YÜKSELDİ

İlçenin Merkez Mahallesi'nden geçen ırmağın taşması sonucu, 11 Mart İlköğretim Okulu'nun zemin ve bodrum katını su bastı. Suyun çekilmesinin ardından zemin katın duvarında oluşan izler, suyun yaklaşık 1,5 metreye kadar yükseldiğini gösteriyor. Okulda temizlik çalışması yürütülüyor.

"BİZ O SIRADA ÜST KATLARA ÇIKTIK"

Olayın yaşandığı sırada seminer için okulda bulunan öğretmenlerden Ayşe Çukur, gazetecilere yaptığı açıklamada, suların okula girdiğini belirterek, "Biz o sırada üst katlara kaçtık. Burada okulun temizliğine yardım ediyoruz." dedi.

"TEMİZLİK ÇALIŞMASI SÜRECEK"

Okul Müdürü Göksel Yıldırımkaya, öğretmenler odası, kütüphane ve malzeme odasının su altında kaldığını anlatarak, "Temizlik çalışmasını okulların açılışına kadar bitirmeye çalışacağız." diye konuştu.

ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

İlçenin Beydere köyünde şiddetli yağış sırasında suya kapılarak kaybolan 12 yaşındaki Efecan Işıklar'ı arama çalışması gerçekleştiriliyor.

EKİPLER HER YERDE ARIYOR

Efecan'ın bulunması için AFAD, AKUT ve Karadeniz Dalgıçlar Kulübü üyeleri Beydere Deresi boyunca arama çalışması yürütülüyor. Ekipler, köprü altları ve dere kenarını kontrol ediyor.

"OĞLUM ELİMDEN KAYIP GİTTİ"

Efecan'ın annesi Hülya Işıklar, tatil için köye geldiklerini söyledi. Heyelanın başlaması üzerine evden çıkarak güvenli bir yere gitmeye çalıştığını anlatan Işıklar, "Çocuklarım bana, 'anne bize bir şey olacak, çıkalım buradan.' demeye başladı. Çok korkmuştuk ve evden çıktık. Kızımı çay tarlası içerisine bıraktım. Oğlumu bırakamadım elimden kaydı gitti. Oğluma elimi bırakma demiştim. Eli bir anda elimden kaydı ve gitti." diye konuştu

PAYLAŞ