Antalya'da gerilim filmi gibi dakikalar yaşandı

Antalya'da, dün Yat Limanı açıklarında fırtınaya yakalanan tur teknesi baterken teknede bulunan 83 kişiden 82'si kurtarıldı. Serap Çelik isimli yolcu ise halen aranıyor.

Antalya'da, dün Yat Limanı açıklarında fırtınaya yakalanan tur teknesi battı. Teknede bulunan 83 kişiden 82'si ekipler tarafından kurtarılarak limana getirildi. Kayıp olduğu belirtilen bir kişi ise aranıyor.

"SAKİN OLUN" ANONSLARI YAPILDI

Antalya'da dün öğleden sonra başlayan şiddetli fırtına ve yağmur etkili oldu. Sabah günü birlik tur için limadan ayrılan tur teknesi dönüş yolunda fırtınaya yakalandı. Yat Limanı'nın yaklaşık 2 mil açığında su almaya başlayan teknedekiler can yeleklerini takarken, bir yandan da yardım istendi. Bölgeye Sahil Güvenlik botu ve kurtarma ekipleri sevk edilirken, tur teknesindekilere sakin olmaları anonsları yapıldı.

82 KİŞİ KURTARILDI 1 KİŞİ KAYIP

Kısa sürede olay yerine ulaşan kurtarma ekipleri tahliye çalışması başlatırken, saat 17.30'da tur teknesi battı. Bir çok yolcu kendini can yelekleriyle denizde dalgalar arasında buldu. Kurtarma ekipleri batan tur teknesindeki 82 kişiyi kısa sürede kurtardı ve teknelere aldı. Bir kişinin de kayıp olduğu söylenince bölgede arama çalışması başlatıldı.

6 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDIKurtarılanlar gruplar halinde teknelere alınarak Yat Limanı'na getirildi. Hafif yaralı olduğu belirtilen 33 kişi ambulanslarla hastanelere sevk edildi, diğer kazazedeler ise limanda bekletilen ambulanslarda sağlık konrolünden geçirildi.

KAYIP YOLCUNUN İSMİ BELİRLENDİ

Tur teknesinin batmasından sonra kaybolan 1 kişi için deniz polisi sabah erken saatlerde arama kurtarma çalışmalarına başladı. Havanın kararması ve bölgedeki yüksek dalgalar nedeniyle dün ara verilen arama çalışmaları bugün saat 07.00'de yeniden başlatılırken, kayıp yolcunun Serap Çelik olduğu belirlendi.

POLİS EŞİ DE ARAMA ÇALIŞMALARINI İZLEDİ

Arama çalışmalarını, olay yerine gelen Serap Çelik'in polis memuru eşi Ramazan Çelik de izledi. İstanbul'daki, 2 çocuk babası Ramazan Çelik, görevlilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışmalara, Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ekipleri de helikopterle destek verdi.

PAYLAŞ