Antalya'yı ayağa kaldıran bombalı saldırının faili tutuklandı

Antalya'da PKK/KCK operasyonu sonucu tutuklanan 10 zanlıdan birinin, 25 Ekim'de ATSO'ya yönelik bombalı saldırının faillerinden olduğu ortaya çıktı.

Antalya'da PKK/KCK terör örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 13 kişiden 10'u tutuklandı. Tutuklananlardan bir kadının, 25 Ekim'de Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'na yönelik bombalı saldırının faillerinden olduğu belirtildi.

EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLENDİ

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK/KCK'nın Antalya'daki yapılanmasını deşifre etmek için bir süredir yürüttüğü teknik ve fiziki takibin ardından, kentteki bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

3'Ü KADIN 13 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Baskınlarda, 'terör örgütü üyesi olmak' ve 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla 3'ü kadın 13 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin kaldıkları yerlerde yapılan aramada, çok sayıda yazılı ve dijital örgütsel doküman ele geçirildi.

SULH CEZA HALKİMLİĞİNE SEVK EDİLDİLER

Emniyetteki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen şüpheliler, terör savcılığındaki ifadelerinden sonra tutuklanma istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

10 ŞÜPHELİ 3 AYRI SUÇTAN TUTUKLANDI

Geç saatlere kadar süren yargılama sonunda şüphelilerden 10'u 'terör örgütü üyesi olmak', 'terör örgütü propagandası yapmak' ve 'terör örgütü faaliyet yürütmek' suçlarından tutuklanırken, 3'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ATSO SALDIRISININ FAİLİ DE TUTUKLANDI

Tutuklanan bir kadının 24 Ekim'de ATSO'nun otoparkına bırakılan bombalı aracın infilak ettirilmesi sonucu gerçekleştirilen terör saldırısının faillerinden olduğu kaydedildi.

PAYLAŞ