'Antep'te IŞİD mahallesi var' sözleri çileden çıkardı

Eski CHP Milletvekili Gökhan Günaydın'ın 'Gaziantep'te IŞİD mahallesi var' demesine, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin sert tepki gösterdi.

Eski CHP Milletvekili Gökhan Günaydın'ın katıldığı bir televizyon programında "Gaziantep'te IŞİD mahallesi var" iddiasında bulundu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin programa telefonla bağlanarak Günaydın'ın sözlerine tepki gösterdi. Şahin, CHP'li Günaydın'a "Gel bu mahalleyi bana da göster" diyerek Günaydın'a çıkıştı.

"VARSA GELİN BİRLİKTE GÖRELİM"

Şahin, "Ben bu şehirde kalıyorum ve böyle bir mahalle görmedim. Gitmediğim mahalle yok. Hemen hemen hergün Gaziantep'te mahallelerini geziyorum. Benim şehrimde IŞİD mahallesi yoktur. Eğer böyle bir mahalle vardır diyorsanız, buyurun yarın gelin birlikte görelim" dedi.

"BU ASILSIZ SÖYLEMLERLE ŞEHRİMİN TURİZMİNE DAMGA VURUYORSUNUZ"

Şahin Gaziantep'in kültür şehri olduğunu belirterek, "Gaziantep farklı kesimlerin barış içinde yaşıyor. Bu güne kadar hiç bir sorun çıkmadı. Benim şehrim 350 bin Suriyeli muhacire kucak açtı. Güçlü bir sanayimiz var. Gastronomi kentiyiz, fakat bu asılsız söylemlerle şehrimin turizmine darbe vuruyorsunuz" diye konuştu.

PAYLAŞ