Araba lastiği keserek 1 milyon TL çaldı

Türkiye'nin farklı kentlerinde bankadan para çekenlerin otomobil lastiğini keserek toplam 1 milyon lira çalan firari mahkum 33 yaşındaki Cemil İ. Adana'da yakalandı.

Farklı illerde vatandaşları otomobil lastiklerini keserek oyaladıktan sonra bankadan çektikleri paralarını çalan firari zanlı Cemil İ., polisin düzenlediği operasyon sonucu yakalandı.

1 MİLYON LİRALIK HIRSIZLIK

Şanlıurfa'dan iki ayrı olayda toplam 60 bin TL ile 17 bin 900 dolar, Ankara'da bir vatandaştan 68 bin lira, Mersin'den 65 bin, Isparta'dan 100 bin ve Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde de bankadan çıkan bir vatandaşın otomobilinin lastiğini kesip 670 bin liranın çalınması olaylarını araştıran Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kameraları görüntülerini inceledi.

CEZAEVİNDEN FİRAR ETTİ

Ekiplerin yaptığı çalışmalarda farklı şehirlerden yaklaşık 1 milyon liranın üzerinde parayı çalanın Cemil İ. olduğu tespit edildi. Başka bir suçtan yattığı cezaevinden firar ettiği belirlenen Cemil İ.'yi yakalamak için harekete geçen Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, zanlının Pınar Mahallesi'nde bir evde saklandığı bilgisini aldı.

KAÇMAK İSTERKEN YAKALANDI

Cemil İ.'nin saklandığı evi kuşatan ekipler, zanlıyı kaçmak isterken yakaladı. Gözaltındaki işlemlerin ardından Cemil İ., cezaevine teslim edildi.

PAYLAŞ