Aranan FETÖ imamı Adil Öksüz'ün yengesi gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı bulunan FETÖ'nün sözde Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz'ün yengesi Mersin'de düzenlenen FETÖ operasyonunda gözaltına alındı.

Mersin'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan FETÖ'nün Hava Kuvvetleri imamı olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ün yengesi ile birlikte 16 polis memuru adliyeye sevk edildi.

YENGESİ GÖZALTINA ALINDI

Edinilen bilgiye göre, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin FETÖ/PDY'ye yönelik Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltı ve tutuklamalar sürüyor. Bu kapsamda Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonda, FETÖ'nün Hava Kuvvetleri imamı olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ün kardeşi Mehmet Öksüz'ün öğretmen eşi Şenay Öksüz gözaltına alındı.

19 YILDIR FETÖ'DE ÖĞRETMENLİK YAPIYORDU

Yaklaşık 19 yıldan bu yana FETÖ'nün okullarında öğretmenlik yaptığı öğrenilen ve Adil Öksüz ile ilişki ve irtibat içerisinde olduğu yönünde bilgiler elde edilen Şenay Öksüz, Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusunun ardından bu sabah adliyeye sevk edildi.

16 EMNİYET GÖREVLİSİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Öte yandan, yine FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan 16 emniyet personeli de Mersin Adliyesi'ne sevk edildi.

PAYLAŞ