Arap turisti dolandırıp üstüne tekme tokat dövdüler

İstanbul Beyoğlu'nda bir eğlence mekanına giden Arap turist, fazla gelen hesaba itiraz edince kendisine yardım eden vatandaşla birlikte işletme çalışanlarınca darp edildi.

Beyoğlu'nda bir eğlence mekanında gelen fazla hesaba itiraz eden Arap turist ve turiste yardım eden Halil Akay isimi vatandaş mekan çalışanları tarafından darp edildi.

SİPARİŞ VERMEDEN ÇEREZ VE MEYVE KOYDULAR

Olay, Taksim İstiklal Caddesi'nde meydana geldi. Caddede yürüyen Arap turistin yanına gelen bir mekan çalışanı, turisti kendi çalıştığı mekana götürmek için ikna etti. Eğlence mekanına gider gitmez bir masaya oturtulan turistin önüne sipariş vermediği halde çerez ve meyveler konulurken masaya iki tane de kadın getirildi.

TURİSTİN ÜZERİNDEN 2 BİN 500 LİRASINI ALDILAR

Bu durumdan rahatsız olan Arap turist mekandan ayrılmak istedi. Bunun üzerine mekan çalışanları hesabı ödemesini istedi. Hesap ödemek istemeyen Arap turisti bir odaya alan mekan çalışanları, turisti darp etti. Turistin üzerinden 2 bin 500 lira aldıktan sonra mekandan çıkmasına izin verildi.

POLİS MERKEZİNE YÜRÜRKEN SALDIRIYA UĞRADILAR

Eğlence mekanından çıkan turist yaşadığı olayı İstiklal caddesinde nöbet tutan çevik kuvvet polislerine anlatmak istedi. Polisler ile turist arasında dil problemi çıkınca o sırada tesadüfen orada bulunan Halil Akay isimli vatandaş çevirmenlik yaptı. Çevik kuvvetin şikayetçi olmaları gerektiğini söylemesi üzerine Halil Akay ve Arap turist Taksim Polis Merkezine doğru yürümeye başladı. Bu sırada yanlarına gelen üç kişi nereye gittiklerini sordu. Akay'ın polis merkezine gittiklerini söylemesi üzerine sonradan mekan çalışanı olduğu anlaşılan üç kişi Halil Akay'a saldırdı.

ÇALIŞANLAR ÇEVİRMENE SALDIRDI

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, 3 şahsın Arap turisti ve Akay'ı durdurarak bir şeyler söylediği görülüyor. Daha sonra Akay ve şahıslar tartışmaya başlıyor. Tartışma esnasında şahıslardan bir tanesinin turistin eline para sıkıştırdığı görülüyor. Tartışma kısa sürede tekmeli yumruklu kavgaya dönüşüyor. Mekan çalışanı oldukları öğrenilen üç şahıs Halil Akay'a saldırıyor.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Kendini korumak isteyen Akay ise şahıslara karşılık veriyor. Bu esnada kenarda durup kavgayı izleyen turistin kendisine yardım eden kişinin darp edilmesine aldırmadan olay yerinden uzaklaştığı görülüyor. Kavganın ardından Arap turist ile Halil Akay'ın, Taksim Polis Merkezi'ne giderek şikayetçi olduğu öğrenildi.

PAYLAŞ