Askerin kıyafetini çöpe attı, görenler polisi aradı ortalık karıştı!

Erzurum'da bir apartman görevlisi, kente yeni taşınan bir askeri personelin kamuflajlarını evsel atık zannederek çöpe attı.

Erzurum'un Yakutiye ilçesi Gez Mahallesi'ndeki bir apartmanda görevli R.T temizlik yaparken, kente yeni taşınan bir askeri personelin kamuflajlarını evsel atık zannederek çöpe attı.

EVSEL ATIK SANDI, ÇÖPE ATTI

Katlardaki çöpleri toplayan R.T, binadaki yeni taşındığı dairede boya yapan bir askeri personelin, kirlenmesin diye poşet içerisinde kapının önüne koyduğu kamuflajlarını evsel atık sanarak çöp konteynerine attı.

ÇÖPÜ GÖREN DARBECİ ASKER SANARAK POLİSE HABER VERDİ

Bu olayın ardından kağıt toplamak için söz konusu çöpe gelen bir kişi, çöpteki askeri kamuflajları, darbeci askerlere ait olduğunu düşünerek polise ihbar etti.

POLİS GELDİ VE EL KOYDU

İhbar üzerine olay yerine gelen polis, yapılan incelemenin ardından çöp konteynerine atılan kamuflajları buradan alarak ekip aracına koydu.

POLİSİ ARAYIP DURUMU İZAH ETTİ

Bu sırada kamuflajlarının bıraktığı yerde olmadığını fark eden ve R.T'den poşetinin çöpe atıldığını öğrenen askeri personel, polislerle irtibata geçip malzemelerin kendisine ait olduğunu ve yanlışlıkla çöpe atıldığını iletti.

Kamuflajlarını yeni kiraladığı dairede boya yaparken kirlenmemesi için bina önüne bırakan askeri personel ve R.T. ile görüşen polis, kamuflajları sahibine iade etti.

PAYLAŞ