Ateş Gülen'in köyüne düştü! Yasa boğuldular

Fırat Kalkanı Operasyonu'nda dün şehit olan 3 askerden 23 yaşındaki erin acısı, FETÖ elebaşı Gülen'in köyüne düştü. Şehit Karakoç, son paylaşımında darbe girişimini sert bir dille kınamış.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de sürdürdüğü Fırat Kalkanı harekatı sırasında dün Tell El Hava Köyü yakınlarında tankın isabet alması sonucu şehit düşen 23 yaşındaki Uzman Er Burak Karakoç'un acı haberi, terörist başı Fethullah Gülen'in de doğum yeri olan Erzurum'un Pasinler İlçesine bağlı Korucuk Köyü'ne yakınlarını gözyaşlarına boğdu.

HABERİ ALAN AİLE FENALIK GEÇİRDİ

TSK'nın başlattığı Fırat Kalkanı harekatının 17'nci gününde, Suriye'nin Rai bölgesinin güneyindeki Tell El Hava Köyü yakınlarında IŞİD militanlarının roketle saldırdığı tankta görevli 3 asker şehit oldu, 1 asker ise yaralandı. Şehit olan askerlerden Uzman Er Burak Karakoç'un şehadet haberi 35 hane ve 250 nüfuslu Korucuk'u yasa boğdu. FETÖ ele başı Fethullah Gülen'in de memleketi olan Korucuk'a Uzman er Burak Karakoç'un şehit haberi dün gece ulaştı. Oğullarının şehit olduğu haberini askeri yetkililerden öğrenen Birgül-Abdurrahim Karakoç çifti fenalık geçirdi. Şehit Uzman Er Burak Karakoç'un cenazesi Korucuk köyünde toprağa verilecek.

"ŞEREFSİZCE GİRİŞİMİN NE BİR PARÇASIYIM, NE DE DESTEKÇİSİYİM"

Karakoç çiftinin 3 çocuğundan biri olan şehit Uzman er Burak Karakoç, sosyal paylaşım siseti Facebook hesabından darbe girirşimi sonrası şu paylaşımı yaptığı ortaya çıktı. Karakoç, "2 senedir içinde bulunduğum şerefli Türk Ordusu'nun bir mensubu olarak yapılmaya çalısılan bu şerefsizce girişimin ne bir parçasıyım, ne de destekçisiyim. Demokrasiden ve milletimin hürriyetinden yana saf tutmuş bir Türk askeri olarak bu memleketin huzurunu bozmaya çalışanları lanetliyorum. Bilinsin ki; şerefli Türk askerinin adını kötülemeye çalışan ve halkına silah doğrultan bu kansız grubun karşısında, milletimin namus, şeref, din ve bayrağı Türk halkıyla beraber güvence altına alınmıştır" diye yazdı.

"VATAN SAĞOLSUN"

Karakoç şehit haberleri üzerine yaptığı paylaşımların da ise "Türk milleti terörizmin zehirli, zelil ve zillet emellerine göz yummayacaktır. IŞİD, PKK veya destekçileri Türkiye'yi asla çözemeyeceklerdir. Vatan sağolsun" dediği görüldü.

ŞEHİT BABASI: KÖYÜMÜZE BİR FAYDASI OLMADI

Öte yandan 15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrası DHA'nın Korucuk köyünde yaptığı haberde açıklama yapan şehit Burak Karakoç'un babası Abdurrahim Karakoç da, yaşananlardan utanç duyduklarını, uyuyamadıklarını Fethullah Gülen'i kastedederek, "Kendisinin köyümüze bir faydası olmadı, Evini yakmışlar. Yanmaya başlayınca bırakıp gitmişler. Keşke bunlar olmasaydı. Şu bina yanmış olsa köyümüz, çoluk çocuğumuz hep yanardı. Herkes bu durumda köyden çıkmak istiyor. İnşallah bu ateşe bir su serpilir" diye konuşmuştu.

PAYLAŞ