Avrupa ülkesinden 'Fırat Kalkanı' için tebrik ve teşekkür

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na, Cerablus'a yönelik gerçekleştirilen operasyon dolayısıyla tebrik ve teşekkürlerini sundu.

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na, IŞİD'e yönelik Fırat Kalkanı operasyonunun başarıyla icra edilmesi dolayısıyla tebrik ve teşekkürlerini iletti.

GÖRÜŞME TALEPLERİ KARŞIDAN GELDİ

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Çavuşoğlu dün gece İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manual Garcia Margallo ve Bakan Johnson ile telefonda görüştü. Görüşme talepleri karşı taraftan geldi.

TEBRİK VE TEŞEKKÜRLERİNİ İLETTİ

Çavuşoğlu, İngiliz mevkidaşı Johnson ile görüşmesinde, Fırat Kalkanı operasyonu hakkında bilgi verdi. Operasyonun başarıyla icra edilmesinden ötürü Bakan Çavuşoğlu'na tebrik ve teşekkürlerini ileten Johnson, 20 Ağustos'ta Gaziantep'te düzenlenen hain terör saldırısını kınadı ve hayatını kaybedenler için taziyelerini sundu.

MEVCUT İŞBİRLİĞİ GÜÇLENDİRİLMELİ

Görüşmede, terörle mücadelede işbirliğinin önemini vurgulandı, bu kapsamda mevcut işbirliğinin güçlendirilmesi konusunda mutabık kalındı.

İSPANYA İLE GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ YAPILDI

Çavuşoğlu, İspanyol mevkidaşıyla görüşmesinde de Margallo ile 15 Temmuz darbe girişimi sonrasındaki gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Görüşmede, ikili ve bölgesel konular ele alındı, gelecek dönem ziyaret takvimi konusunda değerlendirmede bulunuldu.

PAYLAŞ