Azez'deki kanlı saldırının hedefi ortaya çıktı

Suriye'nin Azez ilçesinde terör örgütü IŞİD tarafından gerçekleştirilen terör saldırısının, ABD askerlerinin geçişi sırasında yapıldığı ortaya çıktı.

Kilis'in karşısındaki Suriye'nin Azez ilçesinde dün gece terör örgütü IŞİD tarafından, ÖSO'nun akaryakıt istasyonundaki kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlediği saldırının, ABD askerlerinin geçişi sırasında yapıldığı belirtildi.

BOMBA YÜKLÜ KAMYONETLE SALDIRDILAR

Kilis'in hemen karşısında bulunan Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez'in Sucu bölgesindeki bir akaryakıt istasyonunda bulunan Özgür Suriye Ordusu'nun kontrol noktasına dün gece terör örgütü IŞİD tarafından bomba yüklü bir kamyonetle saldırı düzenlendi.

20'DEN FAZLA KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Büyük gürültüyle meydana gelen ve Kilis'te de endişe yaratan patlamada 20'dan fazla kişi yaşamını yitirirken, çok sayıda kişi de yaralandı.

ABD'Lİ ASKERLERİN GEÇİŞİ SIRASINDA GERÇEKLEŞTİ

Yerel kaynaklar, saldırının ABD askerlerini taşıyan konvoyun geçişi sırasında meydana geldiğini ifade etti. Kaynaklar, saldırıda bazı ABD askerlerinin de yaşamını yitirdiğini iddia etti.

PATLAMANIN ŞİDDETİ GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ

Saldırıda kullanılan kamyonetin hurda yığınına döndüğü patlamanın olduğu bölgedeki izler de patlamanın şiddetini gözler önüne serdi.

PAYLAŞ