Aziz Yıldırım'dan Erdoğan'a övgü: Siz olmasaydınız...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "17-25 Aralık ve 15 Temmuz'da dik durdunuz. Siz olmasaydınız şu anda çok farklı şeyler konuşuyor olacaktık." dedi.

Kulüpler Birliği Vakfı'nı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5.5 yıl sonra Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile görüşmüş oldu. Yıldırım toplantıda FETÖ konusuna değinerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Siz olmasaydınız şu anda çok farklı şeyler konuşuyor olacaktık' dedi.

Külliye'de gerçekleşen kabulün en dikkat çeken ismi olan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile en son Nisan 2011'de görüşmüştü.

Habertürk'ün haberine göre toplantıda söz alan Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"3 Temmuz'daki olayları herkes biliyor. Büyük sıkıntı çektik. Bu hain terör örgütünün 17-25 Aralık'ta yaptıklarını da herkes çok iyi biliyor. Ama ne yazık ki 17-25 Aralık'ta bazı kesimler size yeterli desteği vermedi. Ama siz dik durdunuz. 15 Temmuz'da da yine aynı duruşu gösterdiniz. Siz olmasaydınız, başımızda siz bulunmasaydınız şu anda çok farklı şeyler konuşuyor olacaktık."

"KULÜPLERİN HEMFİKİR OLMASI ÖNEMLİ"

Son derece verimli geçen kabulde kulüp başkanlarının önerilerini ve sorunlarını dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası spor camiasının genel yaklaşımına değinerek şöyle konuştu:

"Hain terör örgütü FETÖ'ye karşı herkesin çok dikkatli olması gerekiyor. FETÖ'ye yakınlığı bulunan kişiler güvenlik güçlerine hemen ihbar edilmelidir. Bu konuda tüm kulüplere büyük görev düşüyor. 15 Temmuz sonrası çok güzel bir görüntü verdiniz. Bu tablodan çok memnun kaldım. Kulüplerin büyük taraftar kitleleri var. Böyle konularda kulüplerin hemfikir olması büyük önem taşıyor."

ÖZEL GÖRÜŞME

Kabulün ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler Mahmut Uslu, Ali Yıldırım Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu ile özel olarak görüştü. Görüşmede Yıldırım'ın 3 Temmuz'dan sonra yaşananlarla ilgili Erdoğan'a bilgi verdiği öğrenildi.

PAYLAŞ