Baba Katili, 15 Yıllık Akıl Hastası Çıktı

Kayseri'de taksicilik yapan babasını av tüfeğiyle öldüren Bülent Ünaçan'ın, akıl hastası olduğu ve bir süre önce eşinden ayrıldığı ortaya çıktı.

Kayseri'de taksicilik yapan babası Sadık Ünaçan'ı dün av tüfeğiyle yakın mesafeden 5 el ateş ederek öldüren Bülent Ünaçan'ın, Adana Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gördüğü ve bir süre önce eşinden ayrıldığı ortaya çıktı.

AV TÜFEĞİYLE ÖLDÜRDÜ

Kocasinan Şeker Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı, Şehirlerarası Otobüs Terminali önünde dün saat 17.30 sıralarında meydana gelen olayda Bülent Ünaçan, ailevi sorunlar nedeniyle tartıştığı babası Sadık Ünaçan'a av tüfeğiyle ateş etti. Sadık Ünaçan olay yerinde ölürken, gözaltına alınan Bülent Ünaçan'ın Cinayet Büro Amirliğinde yapılan sorgusunda, madde ve alkol bağımlısı olduğu belirlendi.

15 YILDIR TEDAVİ GÖRÜYOR

Para yüzünden babasıyla tartışan Ünaçan'ın, 15 yıldır Adana Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları hastanesinde tedavi gördüğü, raporunun olduğu belirlendi. Şüpheli Bülent Ünaçan, gözaltına alındıktan sonra Adli Tabiplikte yapılan muayenesinde 145 promil alkollü çıktı.

PAYLAŞ