Babasına 'iyiyim' mesajı attıktan sonra şehit oldu

Dün akşam saatlerinde Van'ın Çaldıran ilçesinde çıkan çatışmada 8 askerden Uzman Çavuş Salih Tortum, babasına "Baba, arazideyiz ben iyiyim" mesajı atmış.

Van'ın Çaldıran ilçesi Tendürek Dağı bölgesinde PKK terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonlarda teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 8 askerden Uzman Çavuş Salih Tortum'un İstanbul Esenler'deki baba evinde ateş düştü.

Oğlundan en son dün 'Baba, arazideyiz ben iyiyim' şeklinde telefon ile mesaj aldığını belirten şehit babası Mustafa Tortum, "Oğlum mesajı büyük bir ihtimalle operasyonun içindeyken yolladı. Bu sabaha karşı şehit olduğunu öğrendik. Vatan sağolsun" diye konuştu.

BABA OCAĞINA ATEŞ DÜŞTÜ

6 ay önce Uzman Çavuş olan ve Van'da Jandarma Özel Harekat'ta göreve başlayan 22 yaşındaki Salih Tortum, Tendürek Dağı'nda PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada dün şehit oldu. Şehit Salih Tortum'un Esenler Birlik Mahallesi'ndeki baba ocağına ateş düştü. Şehidin babası Mustafa Tortum acılı haberi bu sabah aldı.Türk bayraklarının asıldığı baba evinin önünde, sağlık ekipleri de hazır bekletildi. Baba evinin bulunduğu sokağa kurulan taziye çadırında Tortum ailesi taziyeleri kabul ediyor.ACILI BABA: VATAN SAĞOLSUN

Oğlu şehit düşen acılı baba Mustafa Tortum, yaptığı açıklamada, "Vatan sağolsun. Mekanı cennet olsun. İnşallah tekrar aynı şeyler yaşanmasın" diye konuştu.OPERASYON SIRASINDA BABASINA 'İYİYİM" MESAJI ATTI

Oğlundan en son telefon mesajıyla haber aldığını kaydeden baba Tortum, "Dün bana 'Baba şu anda iyiyim, arazideyiz, sıkıntı yok' diye mesaj attı. Sanırım bu mesajı operasyon sırasında yolladı. Diyecek başka bir şey yok" diye konuştu.Şehit Salih Tortum'un amcası Hayri Tortum ise,"Meclisteki 550 milletvekilinin çocuklarının da orada olmasını isterim. Maalesef bizim gibi garibanların çocukları orada bu acıyı yaşıyor. Vatan savunmasında sadece bu çocuklar mı olmalı? Ateş maalesef gariban insanların içine düşüyor" ifadesini kullandı.Şehit Uzman Çavuş Salih Tortum'un cenazesinin ailesinin isteği üzerine Van'da yapılacak törenin ardından memleketi Tokat yerine İstanbul'a getirileceği öğrenildi.

PAYLAŞ