Bağlayamadığı Ayakkabı Bağcığı Ölüme Götürdü

Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden gencin acılı annesi Sevim Coşkun, "Oğlum o sabah servise yetişebilmek için ayakkabısını bağlamadan giydi. Keşke bağlasaydı, ecele koşarak gitti." dedi.

Soma'da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden İsmail Coşkun'un (28) acılı annesi Sevim Coşkun, "Oğlum o sabah 06.00 servisine yetişebilmek için bir ayakkabısının bağcığını bağlıyor ama diğerini bağlayamadan üstüne basıp evden çıkıyor. Keşke ayakkabısını bağlayabilseydi de servise yetişemeseydi diye düşündüm ama ecele koşarak gitti" dedi.

13 Mayıs 2013'te 301 maden işçisinin ölümüyle sonuçlanan Soma maden faciasında, maden işçisi 28 yaşındaki İsmail Coşkun hayatını kaybetti. Ondan geriye ise ceketi, pantolonu, telefonu ve bir bağcığını işe yetişebilmek için bağlayamadığı ayakkabıları kaldı. Oğlunun facia günü servise yetişebilmek için bir ayakkabısının bağcığını bağladığını, diğerinin de üzerine basarak koştura koştura servise gittiğini belirten acılı anne Sevim Coşkun, gözyaşları içerisinde, "Oğlum o gün işe koştura koştura gidiyor. Sabah 06.00 servisine yetişebilmek için bir ayakkabısının bağcığını bağlıyor ama diğerini bağlayamadan üstüne basıp evden çıkıyor. Keşke ayakkabısını bağlayabilseydi de servise yetişemeseydi diye düşündüm ama ecele koşarak gitti. Bağcıklarını bağlasaydı belki şimdi yaşıyor olurdu" diye konuştu. Anne Coşkun, bu yıl da buruk bir Anneler Günü geçireceğini söyledi.

PAYLAŞ