Bahçeli'den 'Andımız'ı okutmayan müdüre sert tepki

İzmir Karşıyaka'da öğrenci andı okumak isteyen öğrencilere izin vermeyen ve 'Dingonun ahırı mı burası' diyen müdüre ilk tepki MHP lideri Bahçeli'den geldi.

İzmir Karşıyaka'da öğrenci andı okumak isteyen öğrencilere izin vermeyen ve 'Dingonun ahırı mı burası' diyen müdüre de sert tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Soruya bakar mısınız? Söz konusu müdür kendisini ahırda hissedebilir, bence mahsur yoktur ancak çocuklarımız okuldadır." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin konuları sosyal medya sitesi Twitter üzerinden değerlendirdi.

"TÜRKİYE'NİN KORKU TÜNELİNDEN ÇIKMASI GEREKİYOR"

Paylaştığı mesajlarda, "Türkiye'nin korku tünelinin içinden çıkması gerekiyor" diyen Bahçeli, "Kalbi vatan ve millet için çarpan her insanımız eminim ve haklı olarak şu sorunun cevabını arıyordur: 'Şafak ne zaman sökecek?' Sabır ve duayla şafağı bekliyorsak, o zaman hüküm süren karanlıktan da bahsetmemiz lazımdır. Maatteessüf karanlık zalim ve zifiridir. Nitekim üzüntüm büyüktür: Umutlar boşa çıkarken, uğursuz bir dönemin ağırlığı tüm acımasızlığıyla milli yüreklere düşmektedir. Huzur istiyoruz, hüsran geliyor; güvenlik istiyoruz, tehlikeler kol geziyor. Yarını görelim diyoruz, yangından başımızı alamıyoruz. Yeni bir darbe söylentisi mırıldanıyor, ama bu kızgınlıkla yapılmış bir mırıldanma değil.

Türkiye'nin korku tünelinden çıkması gerekiyor. Kara haberler geliyor, anaların gözyaşları şelale gibi akıyor. Değişen bir şey yok. Yavrular mahzun, gelinler mazlum, vatan mahvın eşiğinde.

"SON OLSUN DİYECEĞİM AMA OLMAYACAK"

Mardin Derik, Şırnak ve Diyarbakır derken;11 vatan evladı şehit oldu. Şehitlerimiz devlet ve millet bekası uğruna kara toprağın bağrına girdi. Terörü lanetliyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun. Son olsun diyeceğim, ama olmayacak" ifadelerini kullandı.

MÜDÜRE TEPKİ: KENDİNİ AHIRDA HİSSEDEBİLİR MAHSURU YOK ANCAK, ÇOCUKLARIMIZ OKULDADIRTürkçe'nin ihmal edildiğini ve bu sebepten dolayı milli kimliğin saldırıya uğradığını kaydeden Bahçeli, "Ana dil eğitim taleplerinin sürekli olarak mevzi elde etmesi çözülme ve bölünme dinamiklerini hızlandıracak, hayatın her alanına yayacaktır. Türkçe ihmal edildiği için birbirimizden kopuyoruz, milli kimlik yok sayıldığı, milli ruh aşındığı için önüne gelen saldırıyor, tehdit ediyor.

İzmir Karşıyaka'da işgüzar ve densiz bir okul müdürü çıkmış Andımızı okuyan çocuklara, 'dingonun ahırı mı burası' diyor. Soruya bakar mısınız, söz konusu müdür kendisini ahırda hissedebilir, bence mahsur yoktur. Ancak çocuklarımız okuldadır, Andımızı Türkçe okumak istemektedir. Unutmayalım, gördüğümüz rüya Türkçe'dir, ülkülerimiz Türkçe'dir, ülkemiz Türkiye'dir, hepimizin umut ve ufuk sancağı ise Türk milletidir.

Dünyayı Türkçe kavrayacağız, hadiselerin kalbine Türkçe bakacağız, Türkçe'yi mukadderat bilip, ilelebet bir vefa ve sevda nişanesi göreceğiz. Türkiye'nin bugünkü sorunlarından kurtulması için Türkçe pusula olmalı, çağın satırları Türkçe okunmalıdır." açıklamalarında bulundu.

Okulda Andımızı Okumak İsteyen Öğrencilere Müdürden Tepki

PAYLAŞ